Rzecznik rządu: obniżenie wieku emerytalnego to spełnienie oczekiwań społecznych

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   16 listopada 2016 15:52


Rzecznik rządu: obniżenie wieku emerytalnego to spełnienie oczekiwań społecznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego to przede wszystkim realizacja obietnicy Prawa i Sprawiedliwości, ale również spełnienie oczekiwań społecznych - mówił w środę (16 listopada) rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Bochenek ocenił, że PO podnosząc w poprzedniej kadencji Sejmu wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn zignorowała obywateli i "zapomniała, kto tak naprawdę w tym kraju rządzi, że głos decydujący to głos suwerena".

- Przywrócenie wieku emerytalnego to przede wszystkim realizacja obietnicy Prawa i Sprawiedliwości, ale również spełnienie oczekiwań społecznych i to cały czas robimy, to robi rząd PiS - mówił Bochenek dziennikarzom w Sejmie.

- My dajemy obywatelom wybór: każdy będzie mógł samodzielnie zdecydować, w jakim wieku chce przejść na emeryturę, a dzięki obniżeniu tego pułapu wieku emerytalnego dla kobiet do poziomu 60, dla mężczyzn 65, każdy będzie mógł przejść na tę emeryturę nieco wcześniej - dodał.

Pytany przez dziennikarzy, czy rząd przeprowadził symulacje dotyczące wysokości emerytur po wejściu w życie ustawy, odpowiedział, że do każdego przypadku kwoty emerytury należy podejść indywidualnie.

- Te obliczenia należy traktować bardzo indywidualnie i w stosunku do każdej osoby należy podejść do tych obliczeń jednostkowo, dlatego że każdy przypadek jest inny, różne były zasady zatrudnienia poszczególnych osób - powiedział.

Rzecznik rządu był pytany również, czy rząd pracuje obecnie nad emeryturami obywatelskimi. - W tym momencie reforma jest jedna: przywracamy poprzedni wiek emerytalny - odpowiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR