Rzeszów: bezpłatne szkolenia informatyczne dla seniorów i niepełnosprawnych

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   30 października 2017 09:06


Rzeszów: bezpłatne szkolenia informatyczne dla seniorów i niepełnosprawnych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Seniorzy i osoby niepełnosprawne z Podkarpacia mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach informatycznych, organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zajęcia rozpoczną się w połowie listopada, nabór już trwa.

Dominik Łazarz z biura prasowego uczelni poinformował, że szkolenia skierowane są do dwóch grup mieszkańców województwa podkarpackiego: pierwsza to osoby niepełnosprawne w wieku co najmniej 25 lat; druga grupa - to osoby powyżej 50. roku życia.

- Wszyscy oczywiście powinni chcieć zdobyć, podnieść lub uzupełnić już posiadane umiejętności i kompetencje cyfrowe. Szkolenia są nieodpłatne, a nabór jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, którzy spełniają kryteria udziału w projekcie - zapewnił Łazarz.

Szkolenie obejmuje 80 godzin zajęć. Przewidziano trzy główne moduły, dostosowane do poziomu umiejętności uczestników.

Pierwszy moduł jest przeznaczony dla osób z najmniejszymi umiejętnościami - obejmuje bowiem podstawy obsługi komputera. W drugim bloku zajęć zostaną zaprezentowane kluczowe programy i aplikacje, m.in. arkusze kalkulacyjne, podstawowe narzędzia np. formatowanie, edycja dokumentów, edytowanie danych i formatowanie, a także sposoby zarządzania i edycji prezentacji. Z kolei trzeci blok będzie dotyczył internetu i pracy on-line.

Uczestnicy sami określają, jaki jest ich stopień zaawansowania i decydują, w której grupie chcą mieć zajęcia. Ponadto - jak zapewnił koordynator projektu Tomasz Skoczylas - w czasie zajęć uczestnicy mogą też sami proponować tematy i ćwiczenia, którymi chcieliby się zająć.

Uczelnia zapewnia uczestnikom materiały szkoleniowe, w tym także laptopy. Można również przynosić na zajęcia swój sprzęt, bowiem, jak powiedział PAP Skoczylas, wielu uczestników woli ćwiczyć na własnych laptopach.

Każdy z uczestniczących w szkoleniu będzie mógł na zakończenie przystąpić do egzaminu i uzyskać międzynarodowy certyfikat IC3 - Internet and Computing Core Certification.

Szkolenia będą prowadzone w czasie dostosowanym do możliwości uczestników szkoleń i w miejscach, gdzie nie ma barier architektonicznych.

Skoczylas zapewnił, że nadal są wolne miejsca. Chętni mogą się zgłaszać pod numerem tel. 880416508 lub adresem e-mail: biuro@szkoleniait.wsiz.pl. Tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat szkoleń.

Projekt "Certyfikowane kompetencje cyfrowe" realizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO woj. podkarpackiego na lata 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR