„S” do prezydenta Dudy: nadszedł czas na realizację obietnic

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   27 kwietnia 2016 09:22


„S” do prezydenta Dudy: nadszedł czas na realizację obietnic Solidarność będzie domagała się realizacji umowy programowej podpisanej przed wyborami z Andrzejem Dudą. Fot. Michał Oleksy PTWP

O realizację przedwyborczych zapowiedzi dotyczących obniżenia wieku emerytalnego zaapelowali we wtorek (26 kwietnia) do prezydenta RP Andrzeja Dudy delegaci na Walne Zebranie Delegatów śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”.

Delegaci na WZD ocenili, że postulat obniżenia wieku emerytalnego i powiązania go ze stażem pracy wciąż nie został zrealizowany w sposób satysfakcjonujący dla większości społeczeństwa, a projekt ustawowych zmian w tym obszarze przygotowany przez Kancelarię Prezydenta RP Andrzej Dudy odbiega od oczekiwań pracowników i członków związku.

"WZD Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność zwraca się z apelem do Pana Prezydenta Andrzej Dudy o podjęcie działań mających na celu realizację przedwyborczych zapowiedzi w sposób zgodny z oczekiwaniami pracowników i członków naszego związku" - podkreślono w apelu do prezydenta przyjętym jednogłośnie podczas obrad WZD.

Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, który jest delegatem na WZD Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, w swoim wystąpieniu zapowiedział, że Solidarność będzie domagała się realizacji umowy programowej podpisanej przed wyborami prezydenckimi z ówczesnym kandydatem na najwyższy urząd w państwie Andrzejem Dudą. Dotyczyła ona m.in. podwyższenia kwoty wolnej od podatku oraz obniżenia wieku emerytalnego i powiązania uprawnień emerytalnych ze stażem pracy. -Nadszedł czas na realizację porozumienia. My na to nie czekamy, tylko tego się domagamy - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.