Schetyna: poprzemy "trzynastkę" dla emerytów, bo trudno zabierać pieniądze tym, którym się należąPAP/Rynek Zdrowia - 03 kwietnia 2019 09:39


Poprzemy tzw. "trzynastkę" dla emerytów i rencistów, bo trudno zabierać pieniądze tym, którym się one należą, ale jak najgorzej oceniam taki sposób uprawiania polityki jaki prowadzi PiS, czyli korupcji politycznej - powiedział 27 marca lider PO Grzegorz Schetyna.

Schetyna był pytany w Polsat News, czy na najbliższym posiedzeniu zagłosuje za tzw. "trzynastką" dla emerytów i rencistów, czyli projektem ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r.

Szef PO zaznaczył, że "nie mamy tego projektu jeszcze na stole". Na uwagę, że "projekt jest bardzo prosty: 888 zł na rękę", lider PO odparł: "Projekt jest jeszcze prostszy niż się wydawało. Ma być wypłacany w maju, dwa tygodnie przed wyborami, po to, by skutecznie skierować emocje emerytów i rencistów na te wybory".

Dopytywany, czy nie boi się takiego efektu przy urnach wyborczych, Schetyna odparł, że nie, ponieważ - jak ocenił - "PiS kompletnie przestrzeliwuje społeczne oczekiwania". Dodał, że we "wrześniu wypłacono 300 zł przed początkiem roku szkolnego i kompletnie nikt tego nie zauważył".

- Nie wiem, jak będzie teraz. Jak najgorzej oceniam taki sposób uprawiania polityki, czyli takiej korupcji politycznej: "macie tutaj pieniądze, to jest pierwszy i ostatni raz, tylko pamiętajcie, że za dwa tygodnie są wybory". To jest klasyczna polityka PiS - powiedział Schetyna.

Dopytywany, czy PO poprze projekt, powiedział: " Oczywiście poprzemy, bo trudno zabierać pieniądze tym, którym się one należą".