Senator Augustyn i prof. Błędowski "Wielkimi Osobowościami UTW"
Autor: DKX/Rynek Seniora   01 kwietnia 2015 13:47

Senator Mieczysław Augustyn i prof. Piotr Błędowski - inicjatorzy projektu ustawy o pomocy osobom niesamodzielnym, zostali tegorocznymi laureatami konkursu „Wielka Osobowość Uniwersytetów Trzeciego Wieku”. W gronie zwycięzców znalazła się również prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wyniki konkursu, organizowanego przez Fundację "Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku” w imieniu wielotysięcznej społeczności seniorów - słuchaczy i działaczy kilkuset Uniwersytetów na terenie kraju i kilku Uniwersytetów Polonijnych, ogłoszono 30 marca br. podczas II Kongresu Uniwersytetów Trzeciego Wieku, na uroczystej gali w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.

- Laureatami zostały osoby bardzo zasłużone w różnorodnej działalności zawodowej i społecznej, których aktywność przyniosła wiele dobrego środowisku seniorów i miała znaczenie dla rozwoju polskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku - mówi dr Elżbieta Szwałkiewicz, przewodnicząca Koalicji „Na pomoc niesamodzielnym”.

Nadanie tytułu i wręczenie dyplomu poprzedzone było uroczystymi laudacjami, które opisywały zasługi i sylwetkę laureatów.

Na rzecz niesamodzielnych
Prezentacji senatora Mieczysława Augustyna dokonał minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. - Jest to człowiek, który w swojej pracy w Senacie poświęcił się na rzecz seniorów, niepełnosprawnych i osób niesamodzielnych - powiedział. Senator Augustyn wyznał, że wzorem dla niego byli jego rodzice i zapowiedział, że będzie dążył do tego, aby ludziom starszym w Polsce żyło się lepiej.

- W świecie starzejącego się społeczeństwa, które chce aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, ważnym aspektem jest aktywizacja społeczeństwa. Dlatego ma powstać Obywatelski Parlament Seniorów - zapowiedział Michał Szczerba, przewodniczący sejmowej Komisji Polityki Senioralnej, który wygłosił laudację na temat kolejnego laureata - prof.  Piotra Błędowskiego, kierownika Zakładu Polityki Społecznej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i wieloletniego prezesa Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego.

Zabierając głos, prof. Piotr Błędowski zastrzegł, że przechodzi od razu do zakończenia swojej przemowy. Podzielił się jednak z uczestnikami Kongresu swoimi odczuciami związanymi z uzyskaniem mu tytułu Wielkiej Osobowości Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Powiedział, że nasuwają mu się trzy słowa na „z”: jest zaskoczony, zaszczycony i zobowiązany.

W tym roku Uniwersytety Trzeciego Wieku w Polsce obchodzą swoje 40-lecie. Polska z 520 takimi uniwersytetami zajmuje jedno z czołowych miejsc w Europie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.