Senior dla kultury, czyli jak zacząć dzień od zwiedzania Luwru
Autor: Rynek Seniora   14 października 2015 12:31

Dobiega końca druga edycja projektu „Podaj dalej - Senior dla Kultury”. Podsumowująca go konferencja odbędzie się 15 października (czwartek) o godz. 10:00 przy ulicy Lewartowskiego 17 w Warszawie.

Projekt realizowany jest przez instytut badawczy Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Mogę teraz każdy dzień rozpoczynać od zwiedzania Luwru albo wizyty w Muzeum Narodowym. Odkryliśmy też Narodowe Archiwum Cyfrowe, czyli muzeum, którego nie da się stworzyć „w realu” - to opinie uczestników projektu „Podaj dalej 2 - Senior dla Kultury”.

Podczas II edycji projektu kilkudziesięciu uczestników zyskało praktyczne umiejętności obsługi komputera, niezbędne do korzystania z dostępu do cyfrowych zasobów kultury.

U założeń projektu stało przekonanie, że wykluczenie cyfrowe, które dotyka osoby starsze, to również ograniczenie im dostępu do szeroko rozumianych zasobów kultury. Nieznajomość podstaw obsługi komputera i możliwości sieci internet często uniemożliwia im korzystanie w pełni z ofert instytucji kultury - m.in. sprawdzenia repertuaru kina lub teatru, oferty muzeów, zakupu biletu na wydarzenie kulturalne a nawet odbycia wirtualnej wycieczki po zasobach muzeów znajdujących się niemalże w każdym zakątku świata.

Głównym celem projektu było przekazanie praktycznych umiejętności, które przydadzą się w codziennym życiu i ułatwią seniorom komunikację międzypokoleniową. Prowadzone przez NASK warsztaty miały wymiar praktyczny. Uczestnicy uczyli się poruszać swobodnie w środowisku cyfrowym.

- Fajnie, gdy nauczaniem seniorów zajmują się również osoby w zbliżonym wieku, bo znają one możliwości, potrzeby i bariery naszej grupy wiekowej - to kolejna opinia uczestników projektu.

Osoby powyżej 60. roku życia podczas cyklu bezpłatnych zajęć, organizowanych w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki (WWSI), przygotowywali m.in. prezentacje multimedialne na temat interesujących ich obiektów kultury i wydarzeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.