Senior-WIGOR: za mało czasu i pieniędzy na realizację programu
Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Seniora   14 kwietnia 2015 10:42

Dzienne domy seniora, których uruchomienie w ramach programu Senior-WIGOR zapowiedział rząd w tym roku pozostaną tylko na papierze - pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Prawie miesiąc temu rząd przyjął uchwałę wprowadzającą program Senior-WIGOR, który ma zwiększyć liczbę miejsc dziennego pobytu dla osób starszych. Jednak dopiero na przełomie kwietnia i maja ma ruszyć konkurs, który pozwoli gminom, powiatom oraz samorządom wojewódzkim składać wnioski o dofinansowanie ich tworzenia.

Czytaj również: Senior-WIGOR: rządowa obietnica niemożliwa do spełnienia

Taka sytuacja oznacza, że pieniądze mogą trafić do samorządów w drugiej połowie roku, bo w przypadku programu Senior-WIGOR przyjęty został podobny tryb postępowania, który obowiązuje przy programie Maluch (dotacje do zakładania żłobków).

Oferty będą składane do wojewodów, którzy będą mieli określony czas na ich wstępną kwalifikację i przekazanie do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Resort na tej podstawie przyzna konkretne kwoty dofinansowania, a środki zostaną przekazane samorządom po podpisaniu umów z wojewodami.

Część samorządów twierdzi, że w tym roku będzie zbyt mało czasu na realizację inwestycji i wykorzystanie budżetowego wsparcia. A ponieważ budżetowa dotacja musi zostać wykorzystana do końca roku, może to grozić koniecznością jej zwrotu.  

Późny termin ogłoszenia konkursu to niejedyny powód, dla którego samorządy nie wykazują dużego zainteresowania składaniem ofert. Mimo że rząd w stosunku do pierwotnej wersji programu zwiększył maksymalne kwoty dotacji, to dalej wskazują, że nie są one wystarczające.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.