Seniorki odkrywają media społecznościowe
Autor: Rzeczpospolita/Rynek Seniora   09 marca 2015 11:41

Media społecznościowe, typu Facebook, Twitter czy YouTube coraz większym powodzeniem cieszą się wśród osób dojrzałych, szczególnie wśród kobiet - wynika z badania przeprowadzonego przez Com Creation, HG Intelligence i Sotrendera.

W raporcie z badania czytamy, że największy wzrost liczby użytkowników wśród mężczyzn Facebook odnotował w najstarszych grupach wiekowych. Panów powyżej 55. roku życia przybyło o 26 proc., natomiast tych w wieku od 15 do 24 lat (najliczniejsza grupa) o 6 proc.. Spadek wśród mężczyzn został zaobserwowany tylko w najmłodszej grupie wiekowej (7 – 14 lat) i wyniósł -3 proc.

Wśród pań zanotowano podobny trend – najszybciej wzrastała liczba użytkowniczek z najstarszych grup wiekowych (+32 proc. wśród kobiet między 45. a 54. rokiem życia, o 27 proc. wzrost w przedziale wiekowym 35 – 44 oraz 55+). Liczba kobiet między 15. a 24. oraz 25. a 34. rokiem życia wzrosła odpowiednio o 2 proc. i  11 proc. Niewielki spadek odnotowano jedynie w najmłodszej grupie -1 proc.

Z danych przytaczanych przez „Rzeczpospolitą” wynika, że kobiety równie chętnie korzystały z serwisów LinkedIn, gdzie liczba uczestniczek po 50. roku życia wzrosła o 63 proc. i YouTube, który zwiększył zainteresowanie wśród kobiet w grupie wiekowej 45-54 o 12 proc. i o 10 proc. po 55 roku życia. Podobnie było w przypadku Twittera, gdzie obie grupy powiększyły swoją liczebność o 27 proc. i 3 proc.

Więcej: www.rp.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.