Seniorzy coraz bardziej aktywni w sieci i mediach społecznościowych
Autor: inwestycje.pl/Rynek Seniora   30 września 2015 11:56

Dzisiaj seniorzy zakładają profile na portalach społecznościowych, posiadają konta w serwisach randkowych, używają programów do transmisji wideo. Już nie szukają jedynie informacji wyłącznie zdrowotnych czy emerytalnych.

Eksperci szacują, że seniorzy są grupą społeczną, która w największym tempie zdobywa media społecznościowe, a przy tym są to osoby mocno zaangażowane. Dzisiaj co dziesiąty polski użytkownik FB ma powyżej 50 lat.

Nadal jednak eksperci zauważają w Polsce problem wykluczenia cyfrowego seniorów. Warto przypomnieć, że jeszcze w 2005 r. jedynie 4 proc. osób w wieku 55+ korzystało z internetu. Zgodnie z danymi Gemius i Home.pl dzisiaj jest to już 13,6 proc.

Z kolei dane CBOS z ubiegłego roku wskazują na to, że w grupie 45-54 lata ok. 55 proc. osób korzysta z sieci. W kolejnej grupie wiekowej (55-64 lata) odsetek ten spada już do 42 proc.; najniższy jest natomiast w przypadku osób powyżej 65 roku życia (19 proc.).

Widoczny jest jednak wyraźny trend ukazujący, że wykluczenie cyfrowe osób starszych maleje. Dane rządowe wskazują na to, że odsetek osób niekorzystających z internetu w grupie wiekowej 55-75 lat jeszcze w 2006 r. wynosił 87 proc., by 3 lata później spaść do poziomu 76 proc., a w 2012 r. - do 68 proc.

Najnowsze dane Gemius wykazują, że liczba seniorów spędzających czas w internecie dynamicznie rośnie. Już co piąta osoba powyżej 55. roku życia korzysta z sieci. Daje to pokaźną zbiorowość ok. 2,6 mln osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.