Seniorzy mogą się już zgłaszać po „Poznańskie Pudełko Życia”

POLITYKA SENIORALNA

Autor: CIS Poznań, MK/Rynek Seniora   25 listopada 2015 11:43


RynekSeniora.pl
Seniorzy mogą się już zgłaszać po „Poznańskie Pudełko Życia”  Pudełka życia lub koperty życia przygotowywane są zwłaszcza z myślą o osobach starszych mieszkających samotnie. Fot. Archiwum

Seniorzy oraz opiekunowie osób niesamodzielnych z Poznania mogą się już zgłaszać po „Poznańskie Pudełko Życia”. Ma ono na celu usprawnienie niesienia pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Pudełka są bezpłatnie.

W pudełku seniorzy i seniorki znajdą informacje, które posłużą do przygotowania go w taki sposób, by mogło jak najlepiej spełnić swoją funkcję. Niezwykle ważnym elementem pudełka jest dwustronna ankieta, która jest kluczowa dla przeprowadzenia akcji ratunkowej. Ankieta składać się będzie z dwóch części - należy je wypełnić drukowanymi literami. Część medyczną, dotyczącą przebytych chorób, operacji i zażywanych leków wypełni lekarz.

Aby Poznańskie Pudełko Życia mogło dobrze spełnić swoją funkcję powinno zawierać wiarygodne informacje dotyczące stanu zdrowia seniora (zażywanych leków, chorób, przebytych operacji, alergii). Informacje zawarte w ankiecie zostaną wykorzystane przez służby ratunkowe w sytuacji konieczności przeprowadzenia sprawnej akcji ratunkowej. Dla uwiarygodnienia danych zgromadzonych w medycznej części ankiety, niezbędny będzie również podpis lekarza rodzinnego.

W ankiecie znajdzie się również miejsce na wpisanie danych osób, które senior chciałby powiadomić w razie potrzeby (nagłej hospitalizacji, prośby dotyczącej przekazania kluczy do mieszkania, zaopiekowania się zwierzęciem podczas jego nieobecności).

Osoby zainteresowane posiadaniem „Poznańskiego Pudełka Życia” mogą je odbierać w następujących punktach miasta: Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mickiewicza 9A),  Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44), Centrum Informacji Turystycznej (Stary Rynek 59/60). Ich wydawanie rozpoczęło się 23 listopada br.

W celu udaremnienia ewentualnych prób oszustwa organizatorzy akcji przypominają jednocześnie, że „Poznańskie Pudełko Życia” jest bezpłatne i nikt nie może roznosić ani sprzedawać go po domach.

Ze strony Centrum Inicjatyw Senioralnych (www.centrumis.pl) znaleźć można  również formularz z instrukcją wypełniania ankiety oraz samą ankietę.  

Szczegółowe informacje: 61 847 21 11.

Koordynator akcji: Miasto Poznań - Centrum Inicjatyw Senioralnych.   

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.