Seniorzy to nie tylko ofiary. Jakie popełniają przestępstwa?

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Twoje Zagłębie/Rynek Seniora   31 maja 2016 08:52


Seniorzy to nie tylko ofiary. Jakie popełniają przestępstwa? Na Śląsku osoby po 65 r.ż. najczęściej łamią prawo jeżdżąc pod wpływem alkoholu. Fot. Mark Ou/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Bezbronna starsza kobieta, która daje się oszukać „na wnuczka” - tak najczęściej klasyfikuje się seniorów w kontekście zjawiska przestępczości. Bywa jednak, że emeryci sami łamią prawo. 


Chodź zdecydowana większość przestępstw popełnianych przez osoby 65+ charakteryzuje się niską szkodliwością społeczną, to jednak w tej grupie wiekowej zdarzają się - przynajmniej na Śląsku - również przestępstwa większego kalibru - zauważa tygodnik Twoje Zagłębie. 

W Dąbrowie Górniczej na przestrzeni trzech ostatnich lat zatrzymano 48 osób powyżej 65. r.ż. - głównie panów. Najczęściej osoby te karane były za jazdę pod wpływem alkoholu. Zdarzyło się także kilka poważniejszych przestępstw. W kwietniu 2013 roku w Strzemieszycach zatrzymano starszego mężczyznę, który w trakcie libacji alkoholowej pobił ze skutkiem śmiertelnym współbiesiadnika. We wrześniu 2014 r. i styczniu 2015 r. zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy w mieszkaniach posiadali nielegalnie broń palną i gazową, a także amunicję. Natomiast w listopadzie 2014 r. dąbrowska policja zatrzymała seniora, który poszukiwał płatnego zabójcy.

Fantazję mają też seniorki, które jeździły śląską komunikacją miejską na sfałszowanych przez siebie biletach. Jedna z nich została zatrzymana w październiku 2013 r., zaś druga w lutym 2015 r.

Z kolei w Sosnowcu od 2013 do 2015 r. zatrzymano 163 osoby powyżej 65. r.ż. Również w stolicy Zagłębia seniorzy najczęściej byli ujmowani za jazdę na "podwójnym gazie".

Więcej: www.twojezaglebie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR