Seniorzy w Poznaniu mogą zamówić nieodpłatne umycie okien

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   22 maja 2019 10:02


Seniorzy w Poznaniu mogą zamówić nieodpłatne umycie okien Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nieodpłatne, gruntowne mycie okien mogą zamawiać seniorzy w Poznaniu. Usługa jest elementem pakietu udogodnień dla najstarszych mieszkańców miasta pn. Poznań Viva Senior.

Jak poinformował poznański magistrat, nowa usługa skierowana jest przede wszystkim do osób samotnych, niepełnosprawnych, długotrwale i przewlekle chorujących, które ukończyły 80 lat i mieszkają w Poznaniu. Z bezpłatnego czyszczenia okien - wraz z ramami i parapetami - poznańscy seniorzy mogą skorzystać raz w roku.

Po zgłoszeniu zapotrzebowania na mycie okien, do seniora przyjedzie profesjonalna i odpowiednio wyposażona - także w środki czystości - firma sprzątająca.

- To kolejna usługa, o którą prosili sami seniorzy. Jest realizowana wyłącznie po zgłoszeniu, ze względu na bezpieczeństwo starszych osób. Przedstawiciele firmy sprzątającej przyjadą dopiero wtedy, gdy senior o to poprosi. Przed wejściem do domu zawsze przedstawią identyfikator i podadzą numer zlecenia - powiedział wiceprezydent miasta Jędrzej Solarski.

Podobnie jak w przypadku innych świadczonych seniorom usług, zapotrzebowanie na umycie okien można zgłosić telefonicznie poprzez Biuro Poznań Kontakt - tel. 61 646 33 44. Urząd miasta przypomina, że zgłaszający musi m.in. podać liczbę okien, które mają zostać umyte.

Usługa mycia okien to kolejny element wdrażanego w stolicy Wielkopolski pakietu usług i ułatwień dla starszych osób Poznań Viva Senior. W jego skład wchodzą m.in.: bezpłatna pomoc przy drobnych, domowych usterkach, bezpłatne usługi transportowe dla osób mających trudności w samodzielnym poruszaniu się komunikacją publiczną, bezpłatne dostarczanie książek, audiobooków i filmów z zasobów Biblioteki Raczyńskich, bezpłatna pielęgnacja paznokci u stóp seniorów czy miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.

Seniorzy w stolicy Wielkopolski mogą też korzystać z Poznańskiej Złotej Karty, która upoważnia ich do korzystania z szerokiej oferty ulg i rabatów. Prawie 26 tys. osób w mieście korzysta też z Biletu Seniora - atrakcyjnego cenowo biletu okresowego na komunikację miejską.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR