Śląskie: bardzo duże zainteresowanie projektem "Seniorzy Seniorom"onet.pl, fundacjarodzin.pl/Rynek Seniora - 04 października 2016 15:25


W Świętochłowicach, Rudzie Śląskiej i Mikołowie od trzech tygodni osoby starsze biorą udział w zajęciach pięciu pracowni: rękodzieła, ceramicznej, witrażu, fotograficznej oraz czarnego teatru. Projekt pn. "Seniorzy Seniorom" realizuje Fundacja Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II i - jak informuje onet.pl - zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Fundacja Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II zainicjowała działania skierowane do osób 60+ mające na celu zaangażowanie, zintegrowanie i zachęcenie uczestników do wolontariatu. 

Projekt "Seniorzy Seniorom" polega na wdrożeniu i zaangażowaniu grupy społecznej 25 seniorów zamieszkałych w Świętochłowicach, Rudzie Śląskiej oraz Mikołowie w działania pracowni organizowanych i prowadzonych przez fundację. Zajęcia stacjonarne trwają od września.

- Grupa seniorów angażuje się w zajęcia w pracowni fundacji oraz spotkania z wolontariatem, by później samemu włączyć się w pomoc innym seniorom i zorganizować inicjatywę społeczną taką, jak np. zbiórka żywności dla samotnych seniorów, paczka na święta, czy mikołajki dla dzieci i ich dziadków - pisze fundacja.

Każda pracownia raz w tygodniu gromadzi uczestników na przygotowanych dla nich zajęciach, w ramach których nie tylko tworzą dla siebie, ale również dla innych seniorów. Wykonywane są wyroby rękodzielnicze, grupa teatralna przygotowuje krótki spektakl, a fotograficzna wernisaż prac. Mają na to jedynie trzy miesiące.

Uczestnicy projektu zaplanują i zrealizują co najmniej trzy inicjatywy na rzecz rozwoju swojej społeczności i wsparcia osób 60+.

Projekt został dofinansowany z rządowego programu ASOS na lata 2014-2020.

Więcej: www.onet.pl