Śląskie: dzień seniora i Miasteczko Zdrowia w Koszęcinie

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Rynek Seniora   23 maja 2017 15:24


Śląskie: dzień seniora i Miasteczko Zdrowia w Koszęcinie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

25 maja (w czwartek) Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” organizuje w swojej siedzibie w Koszęcinie „Dzień Seniora”. Specjalną ofertę dla uczestników tej imprezy przygotował Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. Będzie to tzw. Miasteczko Zdrowia.

W ramach Miasteczka Zdrowia odbędą się spotkania ze specjalistami, bezpłatne badania profilaktyczne oraz wykłady i prelekcje:

1. "Oko na Seniora" - profilaktyka i leczenie zaćmy oraz jaskry i zwyrodnienia plamki (AMD) z multimedialną prelekcją dr Andrzeja Siwka, eksperta ds. okulistyki z firmy Alcon oraz Instytutu Oka.

2. Problem niedosłuchu wśród seniorów, jak chronić słuch- badania przesiewowe audiometrem i tympanometrem, profilaktyka schorzeń laryngologicznych i aparaty słuchowe. Wykład poprowadzi protetyk słuchu z firmy Słuchmed- Adriana Macała.

3. Stoisko antycukrzycowe, seniorzy będą mogli m.in. bezpłatnie oznaczyć poziom glukozy, zmierzyć ciśnienie tętnicze, wykład dr Magdaleny Wyciślik z II Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii (jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia cukrzycy oraz o sposobach jej wykrywania i leczenia).

4. „Stop udarom! Udarom można zapobiec, strata czasu to strata mózgu"- pod takim hasłem wspólnie z przedstawicielami firmy Boehringer Ingelheim neurolodzy ze szpitala rudzkiego przeprowadzą antyudarową akcję profilaktyczną.

5. Diagnostyka obrazowa, rezonans magnetyczny i jego zastosowanie w najlepszych ośrodkach medycznych na Śląsku i instytutach badawczych na całym świecie. Szeroki zakres badań rezonansem magnetycznym na potrzeby min. neurologii, ortopedii i onkologii- stoisko informacyjne firmy Resonica.

W „Dniu Seniora” ZPiT „Śląsk”dla swoich gości przygotował bardzo bogaty program aktywizujący osoby w starszym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności twórczej. Odbędą się m.in. wycieczki po siedzibie zespołu, warsztaty taneczne i wokalne, a aktywną strefę ruchu dla uczestników „Dnia Seniora” zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

Na dziedzińcu pałacowym w Koszęcinie będzie można też skosztować specjałów regionalnej kuchni śląskiej. Ukoronowaniem imprezy, o godzinie 16-stej, będzie galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pt. „A to Polska właśnie”. Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR