Śląskie: niemal 200-tysięczne miasto wprowadzi "Koperty życia" dla starszych

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   05 lipca 2016 09:18


Śląskie: niemal 200-tysięczne miasto wprowadzi "Koperty życia" dla starszych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Bytom przyłącza się do akcji „Koperta życia” - specjalnej karty, w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela, chorób jakie przebył oraz zażywanych leków.

Między innymi o tym jak dotrzeć do seniorów i zachęcić ich do założenia takiej karty, rozmawiano podczas spotkania w Biurze Promocji Bytomia.

- W interwencjach medycznych liczy się czas, a umieszczona w widocznym miejscu koperta przyspieszyłaby ratownikom dostęp do informacji mogących uratować życie pacjenta. Takie rozwiązanie jest szalenie ważne np. w przypadku osób zamieszkujących samotnie - mówi Ewa Tyburczyk, przewodnicząca Bytomskiej Rady Seniorów.

Na założenie takiej koperty seniorzy muszą wyrazić zgodę. Kartę wkłada się do lodówki lub zostawia w innym widocznym miejscu oznaczonym specjalną naklejką.

- Na chwilę obecną chęć skorzystania z takiego rozwiązania wyraziło około 800 osób - mówi Ewa Tyburczyk. - Mam nadzieję, że ta liczba będzie o wiele wyższa. Do założenia "Koperty życia" będziemy zachęcać na specjalnie przygotowanym stoisku podczas zaplanowanej na wrzesień Senioriady - dodaje.

Zalety posiadania "Koperty życia" to nie tylko ułatwienie pracy służbom medycznym, ale też zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych. Wiele sytuacji, gdy pogotowie przyjeżdża do osoby starszej, dzieje się na ulicy. Dlatego miasto planuje rozszerzyć akcję o kartę życia, którą seniorzy mieliby przy sobie. 

Wkrótce specjalne formularze, naklejki oraz koperty będą dostępne w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. Będzie je można pobrać także z Biura Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przy Rynku 26/5.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR