Śląskie: policja publikuje wizerunki sprawców oszustwa "na policjanta"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   20 grudnia 2017 09:15


Śląskie: policja publikuje wizerunki sprawców oszustwa "na policjanta" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Policjanci z Zawiercia (Śląskie) poszukują dwóch mężczyzn, którzy oszukali 72-latka metodą "na policjanta". Przekonany, że uczestniczy w tajnej akcji, przekazał im 50 tys. zł. Policja opublikowała film z kamer monitoringu, które zarejestrowały sprawców.

- Do zdarzenia doszło 20 listopada 2017 r w Zawierciu na ul. Sienkiewicza. Tam też oszuści odebrali pieniądze od 72-letniego zawiercianina. Wcześniej, w trakcie rozmowy telefonicznej, dał się namówić na udział w tajnej policyjnej akcji - powiedział we wtorek (19 grudnia) rzecznik zawierciańskiej komendy nadkom. Andrzej Świeboda.

Oszuści podający się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji nakłonili 72-latka do przekazania nieznajomej osobie 50 tys. zł. Wizerunek sprawców został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Nagranie opublikowano dopiero teraz, bo trwały prace nad poprawieniem jakości filmu - wyjaśnił Świeboda.

Film można obejrzeć pod adresem: http://zawiercie.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/65/65-466042.mp4

Sprawą zajmują się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zawierciu.

Policjanci, którzy gwarantują anonimowość, proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzn lub były świadkami oszustwa. Wszelkie informacje mogące pomóc w ich identyfikacji można przekazywać pod nr tel. 32 67 38 255 lub 112.

Wiadomość można także przekazać w formie elektronicznej, wysyłając e-mail na adres: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl lub wypełniając anonimowy formularz: "Powiadom nas" zamieszczony na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

To kolejny podobny przypadek w ostatnim czasie w woj. śląskim. Na początku grudnia policjanci z Katowic zatrzymali 23-latka, który podając się za policjanta, próbował wyłudzić 30 tys. zł od 83-latka z Katowic. Przed utratą pieniędzy uchroniła seniora reakcja pracowników banku, którzy w porę zaalarmowali funkcjonariuszy, gdy starszy pan przyszedł wypłacić swoje środki z konta.

Policjanci podkreślają, że mimo wielu informacji o próbach o oszustw "na wnuczka" czy "na policjanta", ciągle otrzymują sygnały podobnych przypadkach; apelują do seniorów o czujność. Po raz kolejny przypominają, że funkcjonariusze policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie, nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR