Śląskie: przy marszałku powstanie Rada Seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: DKX/Rynek Seniora   13 lutego 2015 16:28


Śląskie: przy marszałku powstanie Rada Seniorów

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie organizacyjne inicjujące przygotowania do powołania Rady Seniorów przy marszałku województwa śląskiego.

- Chciałbym poznać opinie na temat powołania Śląskiej Rady Seniorów oraz sugestie dotyczące sposobu jej funkcjonowania i problematyki, którą powinna się zajmować -  powiedział marszałek Wojciech Saługa.

Do udziału w inauguracyjnej dyskusji zaproszono przedstawicieli środowisk seniorów, w tym m.in. uniwersytetów trzeciego wieku, stowarzyszeń zrzeszających emerytów i rencistów oraz organizacji działających na rzecz seniorów. Głównym celem spotkania było poznanie opinii osób starszych na temat najistotniejszych aspektów działalności rady, ich oczekiwań względem niej, a także propozycji zakresu jej kompetencji i zasad funkcjonowania.

W spotkaniu m.in. udział wzięli: marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, poseł Krystyna Szumilas, pełnomocnik marszałka województwa śląskiego ds. organizacji pozarządowych i równych szans Joanna Stępień oraz przewodnicząca Zespołu zadaniowego ds. seniorów przy Regionalnym Ośrodku Pomocy Społecznej prof. Maria Zrałek.

Organizatorzy zapowiedzieli zebranie postulatów i sugestii zgłoszonych przez przedstawicieli seniorów. To od nich samych zależeć będzie kształt i charakter samej rady.

Jak czytamy w komunikacie, "środowisko seniorów należy do najliczniejszych grup społecznych – zarówno w całym kraju, jak i w naszym województwie. Wydłużający się czas życia i charakterystyczne dla współczesnych społeczeństw zmiany demograficzne pozwalają sądzić, że starsi ludzie stanowić będą coraz liczniejszą część mieszkańców regionu."

Obecnie Rady Seniorów funkcjonują w siedmiu województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, małopolskim, mazowieckim, podlaskim i świętokrzyskim. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.