Śląskie: rusza Wojewódzki Tydzień Seniora, tematem przewodnim - bezpieczeństwo

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   18 października 2016 08:45


Śląskie: rusza Wojewódzki Tydzień Seniora, tematem przewodnim - bezpieczeństwo Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dziś o godz. 10 w Mysłowicach rozpocznie się konferencja, która zainauguruje w woj. śląskim Wojewódzki Tydzień Seniora. Przewodnim motywem wszystkich spotkań będzie bezpieczeństwo ludzi starszych.

20 października obchodzony jest Europejski Dzień Seniora, którego celem jest uświadamianie i kształtowanie roli osób starszych w społeczeństwie. Samorząd woj. śląskiego przypomina, że starzenie się społeczeństwa jest i będzie jednym z najważniejszych wyzwań.

Organizatorzy Wojewódzkiego Tygodnia Seniora - Marszałek Województwa Śląskiego, Śląska Rada ds. Seniorów przy współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach i Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach - chcą skupić się przede wszystkim na bezpieczeństwie najstarszych przedstawicieli społeczeństwa.

- Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości i potrzeb społecznych, którą trzeba zapewnić, by móc się rozwijać. Osoby starsze szczególnie narażone są na zagrożenia wynikające z wieku oraz niedostosowania otoczenia do potrzeb seniorów - powiedział marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa.

- W naszym województwie ciągle nad tym pracujemy. By nasze działania były skuteczne, potrzebujemy wsparcia ze strony samych zainteresowanych. Dlatego z tegoroczną konferencją na temat bezpieczeństwa seniorów dotrzemy do mieszkańców wszystkich czterech subregionów województwa - dodał.

Organizatorzy spotkań przekonują, że konieczne jest zachęcenie osób starszych, by mówiły o tym, czego oczekują. Będą o to pytane podczas czterech konferencji "Śląskie Bezpieczne dla Seniora". Pierwsza z nich będzie miała miejsce dziś (18 października) w Mysłowicach. Kolejne zaplanowano w środę, czwartek i piątek w Bielsku-Białej, Częstochowie i Rybniku.

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane założenia kampanii województwa pod nazwą "Śląskie dla Seniora" oraz projektu "Koperta życia. Ratunek czeka w lodówce". Ratownicy medyczni Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego opowiedzą o pierwszej pomocy, a policjanci - o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dr Aleksandra Wentkowska, która jest pełnomocnikiem terenowym Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach, wygłosi prelekcję na temat praw seniorów.

W sobotę (22 października), na zakończenie Wojewódzkiego Tygodnia Seniora, w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się II Bieg Białej Wstążki - impreza, której celem jest podnoszenie świadomości o zjawisku przemocy w społeczeństwie i konieczności aktywnego przeciwstawiania się wszelkim jej przejawom. Tym razem uczestnicy pobiegną przeciwko przemocy wobec osób starszych. Udział w biegu jest bezpłatny.

Zobacz CAŁY PROGRAM WOJEWÓDZKIEGO TYGODNIA SENIORA

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR