Śląskie: trwa nabór kandydatów do Śląskiej Rady Seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: UMWŚ, MK/Rynek Seniora   17 listopada 2015 09:57


Śląskie: trwa nabór kandydatów do Śląskiej Rady Seniorów Śląska Rada Seniorów powstaje przy Marszałku Województwa Śląskiego. Fot. Shutterstock

Do 23 listopada br. przyjmowane są zgłoszenia kandydatów na członków Śląskiej Rady Seniorów i Komisji Eksperckiej. Najważniejsze warunki, jakie muszą spełniać osoby zainteresowane to: ukończone 18 lat oraz uczestnictwo w pracach podmiotów działających na rzecz osób starszych lub zaangażowanych w realizację polityki senioralnej.

Rada ds. Seniorów ma mieć charakter organu opiniująco - doradczego i inicjatywnego, działającego przy Marszałku Województwa Śląskiego. W jej składzie znajdą się przedstawiciele środowisk senioralnych reprezentujących wszystkie subregiony województwa. Za wybór jej członków odpowiadać będzie Komisja Ekspercka, która oceni kandydatury do Rady.

„Utworzenie Rady ds. Seniorów stanowi odpowiedź na konsekwencje postępującego starzenia się społeczeństwa, co wymaga zintensyfikowania działań związanych z prowadzeniem regionalnej polityki senioralnej opartej o aktywne starzenie się.” - informuje urząd marszałkowski.  

Osoby zainteresowane muszą pamiętać, że nie można jednocześnie kandydować do Rady i do Komisji. Praca w Komisji Eksperckiej i Śląskiej Radzie ds. Seniorów będzie miała charakter społeczny.

Kandydaci do obydwu organów powinni zapoznać się z ogłoszeniem dostępnym na stronie internetowej www.slaskie.pl (znajdują się na niej również formularze, które muszą wypełnić kandydaci). W przypadku osób ubiegających się o udział w pracach Śląskiej Rady ds. Seniorów potrzebne jest też uzyskanie dwóch rekomendacji od instytucji lub osób cieszących się zaufaniem społecznym, zgodnie z przygotowanym wzorem.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego pod numerem telefonu 32 730 68 96.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.