Śląskie: w sobotę Ogólnopolska Olimpiada UTW w Łazach

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Rynek Seniora   24 maja 2017 10:19


Śląskie: w sobotę Ogólnopolska Olimpiada UTW w Łazach Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Już po raz dziewiąty w Łazach (Śląskie) odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku (UTW) - 27 maja 2017 rok (sobota). Co roku w imprezie biorą udział seniorzy z całego kraju oraz zawodnicy z zagranicy. W tym roku „Senioriada” jest jednym z oficjalnych wydarzeń w ramach 50-lecia nadania praw miejskich Łazom.

W sportowych zmaganiach wezmą udział zawodnicy z 59 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z kraju oraz z Ukrainy i Austrii. O medale walczyć będzie około 900 zawodników, kolejnych 900 osób będzie kibicować i wspierać seniorów. 

W sobotę (27.05.2017) o medale będą walczyć olimpijczycy 50+. Seniorzy będą konkurować m.in. w pływaniu, tenisie stołowym, wyścigach rowerowych, lekkoatletyce, kajakarstwie, strzelectwie, łucznictwie oraz w brydżu, szachach i boule.

Zawodnicy podzieleni będą na płeć i grupy wiekowe: 50+, 60+, 70+ i 80+. - W ten jeden dzień Łazy zamieniają się w wioskę olimpijską. Zawody to okazja nie tylko do sportowych zmagań, ale możliwość spotkań i poznania naszej Gminy i szerzej Jury – podkreśla burmistrza Łaz Maciej Kaczyński.

Ogólnopolska Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łazach organizowana pod hasłem „Trzeci Wiek na Start”, to integracja seniorów z całej Polski. Tworzą oni już wspólną sportową rodzinę.

Oprócz sportowych emocji, „Senioriada” to także spotkania i prezentacje dorobku poszczególnych Uniwersytetów Trzeciego Wieku, a w tym roku także panel dyskusyjny. Olimpiada będzie także na żywo transmitowana w internecie.

Olimpiada posiada opatentowane logo, flagę, a uroczystość rozpoczynająca Igrzyska wzorowana jest na inauguracjach Igrzysk Olimpijskich z rozpaleniem na początku oczywiście znicza olimpijskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR