"Solidarność" apeluje do rządu: domagamy się emerytur zależnych od stażu pracy

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   28 listopada 2016 08:51


"Solidarność" apeluje do rządu: domagamy się emerytur zależnych od stażu pracy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do wprowadzenia emerytur zależnych od stażu pracy, po 40 latach w przypadku mężczyzn i po 35 latach w przypadku kobiet, zaapelował do rządu 28. Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność", który w piątek (25 listopada) zakończył w Płocku (Mazowieckie) dwudniowe obrady.

- Chodzi generalnie o promowanie takiego zatrudnienia, żeby ludzie widzieli związek pomiędzy latami składkowymi, wpłacaniem składek, a prawem do emerytury, które dzisiaj wielu kwestionuje - jak choćby zatrudniania na umowy, z których składki nie są płacone - powiedział rzecznik Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Marek Lewandowski.

28. Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność", który pod hasłem "Dialog społeczny - drogą do normalności" obradował od czwartku (24 listopada) w płockiej hali widowisko-sportowej Orlen Arena, zakończył swe posiedzenie w piątek po południu (25 listopada). W inauguracji zjazdu uczestniczyli prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.

- Podsumowując, jesteśmy bardziej zadowoleni, niż niezadowoleni. Jest bardzo dużo dobrych rzeczy. Jesteśmy partnerami i tak długo nimi będziemy dopóki ta władza realizuje program związku - podkreślił Lewandowski, odnosząc się do części obrad zjazdu, która poświęcona była realizacji zobowiązań podjętych w kampanii wyborczej z 2015 r. przez prezydenta i PiS, a także realizacji "Uchwały programowej" samej "Solidarności".

Jak przypomniał Lewandowski, wystąpienia prezydenta Dudy i premier Szydło, którzy przemawiali do delegatów zjazdu, potwierdziły, że zarówno rząd, jak prezydent traktują swoje zobowiązania wyborcze jako aktualne, z których nie zamierzają się wycofywać. Przyznał, że takie deklaracje były oczekiwane przez zjazd. Zauważył przy tym, że "Solidarność" to organizacja, która ma "bardzo precyzyjny, wieloletni plan, który realizuje", a jest nim właśnie "Uchwała programowa".

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR