Środki z ASOS dla seniorów z Opolszczyzny i Dolnego Śląska
Autor: www.nto.pl/Rynek Seniora   29 kwietnia 2015 10:18

Organizacje pozarządowe z woj. opolskiego i dolnośląskiego rozpoczynają realizację projektów, na które udało im się pozyskać środki z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS).

Przez dwa ostatnie poniedziałki nyska Fundacja "Plan B” organizowała spotkania dla zainteresowanych udziałem w projekcie, którego celem jest przygotowanie oferty dla osób starszych i utworzenie w gminie Rady Seniora, która będzie doradzała burmistrzowi w sprawach związanych z tą grupą społeczną.  

Do 31 maja fundacja razem z paczkowskim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Paczkowie i gminą prowadzi rekrutację chętnych do udziału w projekcie.

200 osób w wieku 60+ z gmin Olszanka, Lewin Brzeski, Skarbimierz i Oławy w województwie dolnośląskim skorzysta natomiast z projektu, z którym rusza Lokalna Grupa Działania Brzeska Wieś Historyczna.    

Z kolei Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opolu razem z Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych realizuje projekt dla 150 seniorów z całego województwa - członków związku. 108 osób, podzielonych na grupy, weźmie udział w szkoleniach z obsługi komputera, które odbędą się w Opolu oraz w oddziałach PZERiI w województwie.

Dofinansowanie z ASOS na projekty dedykowane grupie 60 + otrzymała też m.in. Spółdzielnia Socjalna "Parasol” z Nysy, która będzie kształcić seniorów zajmujących się osobami zależnymi z opieki nad nimi (małżonkami, rodzicami, dziećmi).

Rządowy program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) uruchomiono w 2014 roku i potrwa do 2020 roku. Realizowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. 

Więcej: www.nto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR