Stargard: seniorzy otrzymają sześć tysięcy "Kopert życia"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Seniora   29 lutego 2016 10:32


Stargard: seniorzy otrzymają sześć tysięcy "Kopert życia" Koperta życia wprowadzana w Stargardzie Szczecińskim pomoże służbom ratowniczym w dostępie do kluczowych informacji o ratowanej osobie. For. Archiwum.

Stargardzka (Zachodniopomorskie) Koperta Życia będzie przeznaczona dla mieszkańców powyżej 60 r.ż. To zestaw podstawowych informacji o zdrowiu udostępnianych dla ratowników medycznych.

Stargardzka Koperta Życia jest programem bezpłatnym, realizowanym przez stowarzyszenie Nasz Stargard i skierowanym do mieszkańców miasta 60+. Organizacja zamówiła 6 tys. zestawów z możliwością dodrukowania w przypadku większego zapotrzebowania.

Stargardzką Kopertę Życia otrzymają m.in. uczestnicy lokalnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i członkowie rejonowego oddziału Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Dla pozostałych osób koperta będzie dostępna w stargardzkim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, przychodniach i Caritasie.  

 "Koperta życia" to zestaw niezbędnych informacji umieszczanych w kopercie, która jest foliowana w woreczku strunowym. W formularzu zawarte są dane personalne, informacje o przebytych chorobach, pobieranych lekach, uczuleniach. Zestaw umieszcza się w lodówce, można go także przykleić w innym widocznym miejscu, np. na lustrze w przedpokoju czy na drzwiach. 

Według danych GUS na rok 2014  w Stargardzie Szczecińskim mieszka ponad 15 tys. osób powyżej 60 r.ż. To ponad 22 proc. wszystkich mieszkańców - a jest ich ok. 69 tys.

Więcej: www.gs24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.