Starsi mieszkańcy Łodzi sami zorganizowali sobie klub seniora

POLITYKA SENIORALNA

Autor: MBPŁ-P, MK/Rynek Seniora   21 sierpnia 2015 11:31


Starsi mieszkańcy Łodzi sami zorganizowali sobie klub seniora Klub Seniora powstał w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie. Fot. Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Ponad 30 osób zapisało już do klubu seniora, który powstał w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Polesie. Stworzenie klubu to inicjatywa samych seniorów - czytelników i przyjaciół biblioteki. Placówka oficjalnie zainauguruje swoją działalność w najbliższą środę, 26 sierpnia.

Inicjatorzy powstania klubu chcieli mieć miejsce, w którym mogliby nie tylko spotykać się towarzysko, ale także zapraszać do niego ciekawych ludzi i ekspertów, którzy dzieliliby się z nimi swoją wiedzą z zakresu prawa, finansów czy obsługi komputera.  

Swój pomysł przedstawili pracownikom Filii nr 5. Biblioteka zgodziła się na udostępnianie seniorom swoich pomieszczeń na systematyczne spotkania. Zadeklarowała też wsparcie ze strony pracowników biblioteki.

Seniorzy wyposażyli pomieszczenia na spotkania w najbardziej potrzebne sprzęty: krzesła, fotele, zastawa stołowa, telewizor. 

Udało im się także uzyskać dofinansowanie wysokości blisko 5 tys. zł z projektu „Grant na lepszy start”, który współfinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (w województwie łódzkim operatorem tego programu są: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Polcentrum ze Strykowa i Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich Opus z Łodzi).

W najbliższą środę (26 sierpnia) o godz. 13 odbędzie się uroczysta inauguracja działalności klubu seniora. Na wydarzenie zaprasza grupa inicjatywna Klubu Seniora - Zbigniew Ratajewski, Anna Szlagowska, Ewelina Uczciwek.

Wykład inauguracyjny wygłosi mówca motywacyjny Jerzy Kostowski, autor książki „Przywilej wyboru”.   

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.