Starsze małżeństwo straciło 50 tys. zł - kradzież metodą "na paczkę"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   30 marca 2018 17:18


Starsze małżeństwo straciło 50 tys. zł - kradzież metodą "na paczkę" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pieniądze, pamiątkową biżuterię i stare monety straciło starsze małżeństwo z Radomia. Zostali okradzeni przez dwie kobiety, które weszły do ich mieszkania pod pretekstem pozostawienia paczki dla sąsiadów. Wartość straconego mienia to ok. 50 tys. zł.

Policja apeluje, by - także przy świątecznym stole - uczulić seniorów, żeby nie ufali obcym, którzy pukają do ich mieszkań.

Jak poinformował w piątek (30 marca) mł. asp. Paweł Lenarcik z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, do kradzieży doszło w środę, ale dopiero teraz małżeństwo zauważyło stratę. Sprawą zajmują się policjanci z II komisariatu policji.

- Staramy się ustalić sprawców, pociągnąć ich do odpowiedzialności karnej i zapobiec kolejnym tego typu kradzieżom - stwierdził Lenarcik.

Dwie kobiety zapukały do jednego z mieszkań na osiedlu Nad Potokiem. Rzekomo chciały zostawić paczkę dla sąsiadów. Starsze małżeństwo odmówiło im jednak, ale wówczas kobiety poprosiły o kartkę, na której miały napisać adres, gdzie na sąsiadów czekać będzie przesyłka. Kiedy 80-letnia lokatorka poszła poszukać papieru, kobiety rozmawiały z jej mężem. Prawdopodobnie wtedy ktoś trzeci wszedł do mieszkania i dokonał kradzieży. Zginęły pieniądze, pamiątkowa biżuteria i kolekcjonerskie monety. Wartość strat oszacowano na 50 tys. zł.

Policja prosi do seniorów o zachowanie szczególnej czujności, kiedy ktoś obcy zapuka do ich drzwi. Według Lenarcika, przestępcy ciągle szukają nowych metod wyłudzania i kradzieży pieniędzy. Jak zaznaczył - oprócz popularnej metody "na wnuczka" - przestępcy stosują też inne wybiegi: podają się za inkasentów, przedstawicieli różnych firm, a nawet policjantów.

Policjanci apelują, by w trakcie rodzinnych rozmów przy świątecznym stole, przestrzec starsze osoby przed takimi sytuacjami i uczulić je, że jeśli kogoś nie znają, nie mają obowiązku wpuszczać go do domu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR