Startuje Parlamentarny.pl - wszystko, co musisz wiedzieć przed wyborami
Autor: parlamentarny.pl/Rynek Seniora   07 września 2015 14:51

Wystartował Parlamentarny.pl, nowy serwis internetowy stworzony przez Grupę PTWP, wydawcę uznanych portali i czasopism gospodarczych. W gorącym okresie przedwyborczym skupi się on na przedstawieniu programów komitetów wyborczych oraz ich kandydatów na posłów i senatorów.

W serwisie nie zabraknie materiałów opisujących koncepcje poszczególnych ugrupowań i kandydatów, dotyczących m.in. polityki senioralnej, rynku opieki i usług dla osób starszych.

Parlamentarny.pl to podstawowy portal świadomego wyborcy. Dlaczego? Nadchodzące wybory do Sejmu i Senatu będą wyjątkowe, inne niż wcześniejsze – komentatorzy polskiej sceny politycznej są co do tego zgodni. Przy podejmowaniu wyborczych decyzji przestają się bowiem liczyć odwołania do czasu sprzed 1989 r. Przez 25 lat dorosło nowe pokolenie, Polska zbudowała demokrację i gospodarkę rynkową. Wyborcy chcą się odnieść właśnie do tego najbliższego kontekstu.

To, co najważniejsze
Ciśnienie w wyborczym kotle rośnie także z tego powodu, że, według sondaży, możliwa jest pierwsza od ośmiu lat zmiana koalicji rządowej. Akces do wyborów zgłosiły nie tylko znane ugrupowania, ale także wiele mniejszych, które w możliwej zmianie upatrują swojej szansy.

Stworzoną latem redakcję Parlamentarnego.pl tworzy zespół z wieloletnim doświadczeniem w redakcjach internetowych. Wspierają ich zaprawieni w bojach redaktorzy i publicyści czołowych dziś serwisów Grupy PTWP, Wnp.pl, Rynekzdrowia.pl, Portalsamorzadowy.pl, Pulshr.pl, Farmer.pl czy też Portalspożywczy.pl, którzy gwarantują rzetelne i kompleksowe sprofilowane analizy przedwyborcze.

- Portal Parlamentarny.pl postawił sobie za zadanie dostarczyć wyborcom wiedzę o pomysłach poszczególnych komitetów wyborczych na poukładanie polskich spraw - mówi Adrian Ołdak, redaktora naczelnego serwisu Wnp.pl. - To są naprawdę zasadnicze kwestie, które czasami giną w medialnym strumieniu nie zawsze istotnych informacji ze świata polityki. My chcemy to, co naprawdę ważne, mocniej wyartykułować, aby Polacy mogli 25 października dokonać świadomego wyboru - dodaje.

Prezentacja kandydatów
Parlamentarny.pl to jednak także – a może przede wszystkim – baza kandydatów na posłów i senatorów. Prezentująca sylwetki kandydatów na posłów i senatorów w wyborach parlamentarnych 2015 w podziale na okręgi i komitety wyborcze, gdzie każdy może zagłosować i skomentować wybranego kandydata. Baza ciągle rośnie i zmienia się. Nie może zresztą być inaczej - właściwe listy wyborcze będą znane dopiero na krótko przed terminem wyborów do Sejmu i Senatu 25 października 2015 r.

- Drugiego tak interaktywnego i innowacyjnego serwisu wyborczego po prostu nie ma w polskim internecie – mówi Rafał Kerger, pomysłodawca i koordynator projektu, redaktor naczelny serwisów Portalsamorzadowy.pl praz Pulshr.pl.

I - co najważniejsze - dodaje Kerger - Parlamentarny.pl zakotwiczył we właściwym miejscu.

- Grupa PTWP to największy specjalista w przedsięwzięciach, które wzmacniają rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Jako przykład warto podkreślić, że dysponujemy największą i jedyną w Polsce internetową platformą oceny polskich prezydentów, burmistrzów i radnych - www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych

Bez reklam wyborczych
Serwis Parlamentarny.pl jest unikalny także z jeszcze jednego powodu. Nie został stworzony - jak wiele innych przedwyborczych inicjatyw w internecie - z myślą o krótkoterminowym zysku. Poza Google Adwords (na co wydawca nie ma wpływu) serwis będzie wolny od reklam i spotów partyjnych. Grupa PTWP nie będzie sprzedawać miejsca reklamowego komitetom wyborczym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.