Stołeczny Ursynów stawia na seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: poludnie.com.pl/Rynek Seniora   27 stycznia 2016 15:47


Stołeczny Ursynów stawia na seniorów 120 mieszkańców Ursynowa 60+ przez cały 2015 rok uczestniczyło w zajęciach nauki języka angielskiego. Fot. Shutterstock

Działania skierowane do seniorów są obecnie priorytetowe dla władz Ursynowa w obszarze spraw społecznych - mówi Piotr Zalewski, zastępca burmistrza stołecznego Ursynowa.

Jak opisuje samorządowiec, ursynowscy seniorzy to osoby ambitne, o szerokich horyzontach, zainteresowane współczesnym światem i chcące sprostać wymogom współczesności. To dla tej grupy prowadzone są zajęcia w ramach przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu, w których bierze udział systematycznie ponad 400 ursynowskich seniorów. To liczba imponująca w skali całej Warszawy. Ponadto 120 mieszkańców powyżej 60. roku życia przez cały poprzedni rok uczestniczyło w zajęciach nauki języka angielskiego.

We wrześniu ubiegłego roku ruszył program „Ursynów 60+”, skierowany do 70 osób, który uwzględniał zajęcia dydaktyczne dotyczące zdrowia psychofizycznego, umiejętności społecznych oraz bezpieczeństwa i prewencji, a także zajęcia jogi, tańca oraz terapii dźwiękami.

Przez cały miniony rok seniorzy brali udział w programach aktywizacyjnych i integracyjnych realizowanych przez organizacje pozarządowe, ale finansowanych z dotacji przyznanych przez dzielnicę. Wzięło w nich udział łącznie 2 tys. osób. Najbardziej atrakcyjne programy będą kontynuowane także w roku 2016. W ofercie dzielnicy pojawią się także nowe propozycje adresowane do ursynowskich seniorów.

Więcej: www.poludnie.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.