Stowarzyszenie zaprasza seniorów na bezpłatne warsztaty „Piszemy+”

POLITYKA SENIORALNA

Autor: UM Łódź/Rynek Seniora   16 września 2015 15:00


Stowarzyszenie zaprasza seniorów na bezpłatne warsztaty „Piszemy+” Warsztaty pisarskie dla seniorów organizowane są w ramach projektu "Piszemy+". Fot. Archiwum

Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” oraz Zespół ds. Seniorów Urzędu Miasta Łodzi zapraszają osoby po 60. roku życia do udziału w bezpłatnych warsztatach pisarskich. Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Piszemy+” współfinansowanego ze środków rządowego programu ASOS.

W tegorocznej edycji warsztatów łódzcy seniorzy będą mogli wziąć udział w jednym z dwóch spotkań - 22 września (w godz. 13.00-16.15) lub 19 października (w godz. 11.30-14.45). Po zajęciach przewidziano indywidualne konsultacje dla chętnych.

Warsztaty organizowane są z myślą o osobach, które mają chęć się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i czerpać z tego przyjemność. Odnajdą się na nich zarówno początkujący, jak i ci , którzy od dawna piszą do szuflady albo dla wąskiego grona odbiorców, a potrzebują dodatkowych wskazówek, inspiracji i motywacji do pracy.

 - To świetna okazja, by się przekonać, że spisywanie wspomnień i rodzinnych opowieści wcale nie jest trudne, a przynosi mnóstwo satysfakcji. Pod okiem profesjonalistów, przy kawie i cieście, będzie można poznać i przećwiczyć różne techniki pisarskie, popracować nad stylem i formą krótkich tekstów, które powstaną na zajęciach i w przyjaznej atmosferze skonsultować swoje pomysły z osobami, które pisaniem zajmują się na co dzień - przekonują organizatorzy.

Jednym z motywów przewodnich tegorocznych spotkań staną się listy - te wysłane i wyczekiwane, nigdy niedokończone, wracające z dopiskiem „adresat nieznany”, przypominające o tym, co najważniejsze, zgubione albo pisane do samych siebie.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma w prezencie książkowy poradnik pisarski, materiały szkoleniowe i dyplom oraz będzie mógł wziąć udział w konkursie literackim z nagrodami. O szczegółach związanych z przygotowaniem prac prowadzący opowiedzą podczas warsztatów.  

Na udział w warsztatach obowiązują zapisy, prowadzi je Zespół ds. Seniorów, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi, ul. Zachodnia 47 p. 122, tel.: 42 638 47 30, e-mail: k.jarosinska@uml.lodz.pl  

Każde spotkanie trwa około 3 godzin zegarowych (plus 15 minut przerwy), a przez następną godzinę prowadzący będą odpowiadać na indywidualne pytania, doradzać, chętnie podpowiedzą, jak zacząć pisać albo jak poprawić tekst, który już jest gotowy.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „PISZEMY+ po raz trzeci” - podczas dwóch poprzednich  edycji (w 2013 r. i 2014 r.) w zajęciach pisarskich wzięło udział ponad 800 seniorów z całej Polski.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”, a  współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ram ach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.