Świętokrzyskie: powstał wspólny portal dla seniorów z dwóch gmin

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   04 lutego 2016 08:46


Świętokrzyskie: powstał wspólny portal dla seniorów z dwóch gmin Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Gminy Włoszczowa i Sędziszów (Świętokrzyskie) utworzyły wspólny portal internetowy adresowany do seniorów. Liczą, że w tworzenie portalu zechcą włączyć się także inne samorządy.

Jak powiedziała w środę (4 lutego) rzecznik Urzędu Gminy Włoszczowa Iwona Boratyn, portal "Nasz Senior", który właśnie rozpoczyna działalność, powstał we współpracy dwóch świętokrzyskich gmin - gminy Włoszczowa oraz Sędziszów wraz z działającą tam Fundacją "Perspektywy i Rozwój". Dodała, że treści zamieszczane na portalu będą ściśle dostosowane do potrzeb seniorów nie tylko z tych dwóch gmin, ale także dalszej okolicy.

- Portal ma służyć tej grupie ludzi po to, aby się integrowała, miała dostęp do informacji o tym co się dzieje w gminach, ale też o tym co się dzieje w środowisku senioralnym. Znajdą się także informacje prawne, kulturalne, a także dotyczące lekarzy czy biur podróży - powiedziała Boratyn. Według niej projekt jest "innowacyjny w skali kraju" i będzie początkiem szerszej współpracy obu samorządów w dziedzinie działań na rzecz seniorów. Także w dziedzinie opracowywania projektów unijnych.

Na razie serwis znajduje się pod domeną włoszczowskiego urzędu gminy, jednak w niedługim czasie ma zyskać swój własny adres internetowy. Portal można zobaczyć pod adresem gmina-wloszczowa.pl/seniorzy

Boratyn wyraziła nadzieję, że w tworzenie portalu zechcą włączyć się także inne samorządy. - Myślę, że zainteresowanie będzie duże, nie chcemy się zawężać do tylko dwóch gmin. To już widać w zamieszczanych informacjach - podkreśliła.

Jak można przeczytać na stronie, została ona opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez "Fundację Widzialni" i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Zamieszkiwana przez ponad 20 tys. osób gmina Włoszczowa jako pierwsza w województwie świętokrzyskim wprowadziła w ub.r. tzw. "Kartę Seniora" dla osób powyżej 60 roku życia, która uprawnia jej posiadaczy do ulg m.in. w gminnych placówkach kultury i sportu a także rabatów u partnerów akcji. Według prognoz demograficznych w 2030 roku blisko połowa mieszkańców gminy przekroczy 60. rok życia.

Oddaloną o około 40 km od Włoszczowy gminę Sędziszów zamieszkuje ok. 13 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR