Szczecin: stowarzyszenie przygotowało wakacje dla 70 kombatantów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   17 lipca 2018 17:03


Szczecin: stowarzyszenie przygotowało wakacje dla 70 kombatantów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wycieczki, koncerty, zabiegi lecznicze i bankiet - to tylko niektóre punkty programu "Wakacji dla Bohatera". Przygotowało go dla 70 kombatantów szczecińskie stowarzyszenie. Jak mówią organizatorzy akcji, jest to forma podziękowania za trud walki za ojczyznę.

- Robimy to, bo tak trzeba. Można mówić różne piękne propagandowe słowa, ale kiedy raz pozna się kombatantów, zaczyna się myśleć tylko o tym, jak to zrobić, żeby jeszcze bardziej się uśmiechali - powiedział PAP pomysłodawca wakacyjnego wyjazdu Tomasz Sawicki ze Stowarzyszenia "Paczka dla Bohatera".

To trzeci tego typu wyjazd organizowany przez stowarzyszenie. W programie są nadmorskie spacery w Międzyzdrojach, koncerty, wyjścia do kina, zabiegi lecznicze, a także główny punkt programu - bankiet. Jak powiedział inicjator akcji, uczestnikom często trudno dotrzymać kroku.

- Bankiet na cześć naszych bohaterów jest uwieńczeniem akcji, bawimy się z nimi do rana. Już wszyscy uczymy się tańczyć, bo ostatnio usłyszeliśmy od jednej z kombatantek kilka niemiłych słów, że tego nie umiemy - śmieje się Sawicki.

"Wakacje dla Bohatera" mają się rozpocząć w połowie września w Międzyzdrojach. Planowane jest zaproszenie 70 kombatantów z całej Polski. Organizatorzy finansują wyjazd ze zbiórek pieniędzy, w tym na portalu crowdfundingowym. Wsparcie zadeklarowało też trzech sponsorów.

Trwa także zbiórka kartek pocztowych z życzeniami dla kombatantów, które zostaną przekazane im podczas wypoczynku.

Stowarzyszenie "Paczka dla Bohatera" działa od 2010 r. Wolontariusze opiekują się m.in. żołnierzami Armii Krajowej i podziemia niepodległościowego, żołnierzami gen. Maczka i Andersa i opozycjonistami. Co roku, przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocnymi, dla podopiecznych stowarzyszenia przekazywane są paczki z darami. W planach jest też zorganizowanie balu dla kombatantów w przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR