Szef PO: proponujemy 13 emeryturę i odbudowę II filaru systemu emerytalnego

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   23 października 2017 11:11


Szef PO: proponujemy 13 emeryturę i odbudowę II filaru systemu emerytalnego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

13 emeryturę i rozszerzenie programu 500 plus zapowiedział podczas ogólnopolskiej konwencji PO w Łodzi przewodniczący ugrupowania Grzegorz Schetyna. Znalazły się one w zaprezentowanym projekcie partii "Akcja Twoja Polska". Mówił też o podwyższeniu pensji pracowników medycznych.

- Musimy wrócić do urynkowienia polskiej gospodarki. Platforma Obywatelska proponuje Polkom i Polakom wieki projekt "Akcja Twoja Polska". Po odsunięciu obecnej ekipy od władzy dokonamy uczciwej wyceny [...] majątku. Największe polskie firmy otrzymają kompetentnych gospodarzy. Staną się naprawdę własnością Polaków, prawdziwą własnością - zapowiedział Schetyna.

Zaznaczył, że akcje tych firm zasilą prywatne konta emerytalne. - W ten sposób odbudujemy II filar polskiego systemu emerytalnego. Naprawimy tym samym tragiczne w skutkach, cyniczne oszustwo rządzących polegające na obniżeniu wieku emerytalnego, skazujące 70 proc. Polaków urodzonych po 1975 roku na głodowe emerytury. Na to nie można pozwolić - podkreślił.

Wskazał, że dzięki wyższym dochodom podatkowym lepiej zarządzanych firm budżet państwa będzie stać na bezpieczne wypłacenie proponowanych przez Platformę trzynastej emerytury i rozszerzenie programu 500 plus na pierwsze dziecko.

- Nasze zobowiązania zrealizujemy, wzmacniając polską gospodarkę, a nie zadłużając państwo, jak teraz i dokręcając podatkową śrubę  - powiedział lider PO.

Schetyna zapowiedział też podwyższenie "katastrofalnie niskich" pensji pielęgniarek i młodych lekarzy, a także pracowników innych zawodów medycznych. To odpowiedź na trwający od początku października protest lekarzy rezydentów.

Szef Platformy przyznał, że pensje w polskiej służbie zdrowia są dziś bardzo zróżnicowane. - Znaczna część pracowników tej branży nie może utrzymać siebie i swoich rodzin, stając przed wyborem - wegetacja lub emigracja. Nie muszę chyba wyjaśniać, jakie zagrożenie niesie to dla zdrowia i życia Polaków - powiedział lider PO.

Przekonywał, że w polskim budżecie są, już obecnie, pieniądze na podwyżki dla lekarzy rezydentów. - Wystarczy tylko nie wydawać miliarda złotych na telewizję i premie dla współpracowników prezesa (TVP Jacka Kurskiego), albo - jak słyszymy ostatnio - 2 mld na strzelnice - przekonywał Schetyna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR