Szef sejmowej Komisji Polityki Senioralnej znów wybrany posłem

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   27 października 2015 08:40


Szef sejmowej Komisji Polityki Senioralnej znów wybrany posłem Na zdj. Michał Szczerba - Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej

W wyborach do Sejmu w Warszawie PiS zdobył 8 mandatów, PO - 7 , Kukiz'15 - 2, a Nowoczesna 3 - podała w nocy z poniedziałku na wtorek (27 października) Okręgowa Komisja Wyborcza w Warszawie. Z listy Platformy Obywatelskiej do Sejmu wszedł ponownie Michał Szczerba - przewodniczący sejmowej Komisji Polityki Senioralnej.

Michał Szczerba jest posłem PO wybranym z warszawskiego okręgu wyborczego. Jest przewodniczącym Komisji Polityki Senioralnej, pracował też w Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

W wyborach do Sejmu w Warszawie PiS zdobył 8 posłów, PO - 7, Kukiz'15 - 2, Nowoczesna - 3

Liderami czterech komitetów, które uzyskały mandaty z Warszawy, byli: Jarosław Kaczyński (PiS), Ewa Kopacz (PO), Paweł Kukiz (Kukiz'15) i Ryszard Petru (Nowoczesna). Na Kaczyńskiego oddano 202 tys. 424 głosy, na Kopacz 230 tys. 894 głosy, na Kukiza 76 tys. 675 głosów, a na Petru 129 tys. 88 głosów.

Z list Prawa i Sprawiedliwości oprócz Kaczyńskiego, zostali wybrani również: Mariusz Kamiński, Małgorzata Gosiewska, Artur Górski, Jarosław Krajewski, Ewa Tomaszewska, Małgorzata Wypych, i Paweł Lisiecki.

Natomiast z list Platformy Obywatelskiej, poza Kopacz, do Sejmu weszli też: dotychczasowy minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki, minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska, Joanna Fabisiak, Marcin Święcicki, Michał Szczerba, Roman Kosecki.

Poza Kukizem z listy jego ugrupowania do Sejmu dostał się również Jacek Wilk.

Nowoczesna poza swoim liderem, Ryszardem Petru, wprowadziła do Sejmu Kornelię Wróblewską i Zbigniewa Gryglasa.

Jak podała w poniedziałek wieczorem komisja okręgowa na PiS zagłosowało 327 tys. 342 osoby, czyli 29,88 proc. Na Platformę zagłosowało 301 tys. 672 osoby, co dało 27,54 proc. poparcia.

Pozostałe komitety otrzymały: Nowoczesna Ryszarda Petru 146 tys. 629 głosów, co oznacza 13,38 proc.; Zjednoczona Lewica - 93 tys. 666 głosów, czyli 8,55 proc.; Kukiz'15 - 84 tys. 937 głosów, co daje 7,75 proc.; partia KORWiN 67 tys. 700 głosów, czyli 6,18 proc.; Partia Razem - 60 tys. 663, czyli 5,53 proc.; PSL - 7 tys. 882 głosy i 0,7 proc.

KWW Ruch Społeczny RP i KWW Obywatele do Parlamentu uzyskały poniżej pół procent głosów w Warszawie. W okręgu nr 19, który obejmuje całą Warszawę i obwody za granicą kraju, było do zdobycia 20 mandatów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.