Szydło: PiS ma projekty ustaw dot. kwestii istotnych dla seniorów
Autor: PAP/Rynek Seniora   16 października 2015 08:52

Państwo powinno zadbać o seniorów - podkreślała kandydatka PiS na premiera Beata Szydło na czwartkowym spotkaniu (15 października) z seniorami w Makowie Mazowieckim. Mówiła m.in. o propozycjach PiS ws m.in. wprowadzenia bezpłatnych leków dla osób po 75. roku życia.

- Polskie państwo powinno wypracować taki model, który pozwoli (...) na to, żeby seniorzy mieli możliwość takiego normalnego, godnego życia, poczucia szacunku, poczucia tego, że po latach ciężkiej pracy, służby, mają życie, które jest godne, są szanowani, czują się bezpiecznie - powiedziała Szydło na spotkaniu.

Dodała, że wiele osób starszych, które ciężko pracowały przez wiele lat, dzisiaj boryka się z problemami polegającymi na tym, "że ich dochody, emerytury, renty są tak niskie, że nie stać ich na to, żeby kupić leki, opłacić rachunki i jeszcze mieć poczucie godnego życia".

Szydło zaznaczyła, że PiS ma projekty ustaw dotyczące kwestii istotnych dla seniorów. - Które chcielibyśmy wprowadzić w życie wtedy, kiedy obdarzycie nas swoim zaufaniem, kiedy będziemy mogli rządzić, kiedy będziemy mogli brać odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce - powiedziała Szydło zwracając się do uczestników spotkania.

W tym kontekście mówiła o propozycji PiS zagwarantowania osobom po 75. roku życia darmowych leków. Jak podkreślała Szydło "to jest dzisiaj bolączka wielu polskich seniorów, że nie stać ich na wykupienie leków". Ważne jest - dodała - aby ten problem rozwiązać. Kolejną propozycją są zmiany w systemie opieki zdrowotnej tak - zaznaczyła Szydło - "żeby osoby starsze nie musiały miesiącami, czy latami czekać na konieczny zabieg, czy operację, czy wizytę u specjalisty".

Ponadto mówiła o wzroście emerytur (jedną z propozycji PiS jest m.in. zmiana zasady waloryzacji emerytur, zwłaszcza najniższych świadczeń z procentowej na mieszaną, by wspomóc najuboższych seniorów) oraz o ułatwieniu osobom starszym dostępu do aktywności kulturalnej, żeby nie czuły się wykluczone z tej sfery.

- Dzisiaj bardzo wiele starszych osób ma takie poczucie wykluczenia ekonomicznego, ale też społecznego i publicznego - powiedziała Szydło. Podkreśliła, że "osoby starsze chcą być aktywne, chcą uczestniczyć w życiu publicznym, społecznym i chcą mieć możliwość dostępu do instytucji kultury". - Taką ofertę trzeba budować - dodała Szydło.

- Musimy dążyć do tego, żeby starość - w dobrym tego słowa znaczeniu - była rzeczywiście tą jesienią życia - powiedziała kandydatka PiS na premiera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.