Tarnów: centra aktywności senioralnej wygrały w budżecie obywatelskim

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   04 października 2016 16:19


Tarnów: centra aktywności senioralnej wygrały w budżecie obywatelskim Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Projekt utworzenia czterech międzyosiedlowych centrów aktywności senioralnej zdobył najwięcej głosów w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Tarnowie. W sumie realizowanych będzie sześć zadań, na które łącznie przeznaczone będą ponad 2 mln zł.

W głosowaniu, które w tym roku odbywało się tylko drogą elektroniczną, mieszkańcy mieli do wyboru 20 zgłoszonych i pozytywnie zweryfikowanych projektów.

Zwycięski projekt zakłada wsparcie kwotą 400 tys. zł czterech międzyosiedlowych centrów aktywności senioralnej, proponujących różne formy aktywizacji starszym mieszkańcom miasta - od fitnessu, przez wykłady dotyczące profilaktyki zdrowia, warsztaty komputerowe i językowe, po prelekcje tematyczne i inne zajęcia, zgodne z potrzebami i zainteresowaniami seniorów.

Pozostałe projekty przyjęte do realizacji to: zadanie zakładające dalszą rewitalizację Parku Sanguszków (wartość 500 tys. zł), kontynuacja pierwszego etapu budowy Parku Westerplatte (400 tys. zł), kompleksowy remont centrum rehabilitacji dla dzieci (200 tys. zł), wykonanie zespołu ogólnomiejskich infrastrukturalnych inwestycji Strusińskich (262 tys. zł) i Rozbudowa "Strefy Aktywności Tarnowian" w Tarnowie-Mościcach (250 tys. zł).

Łączna kwota zadań, które zostały wybrane do realizacji wynosi ponad 2 mln zł.

W tym roku głosować można było wyłącznie elektronicznie, a uprawnieni do tego byli mieszkańcy wpisani do rejestru wyborców, a także mieszkańcy niepełnoletni w wieku od 16 lat, posiadający Tarnowską Kartę Miejską w wersji premium. Osoby, które nie posiadały dostępu do internetu mogły zagłosować w jednym z kilkudziesięciu specjalnie przygotowanych na tę okazję punktów. W sumie oddano 6185 głosów.

W zeszłym roku w ramach 4. edycji budżetu partycypacyjnego mieszkańcy Tarnowa wybrali do realizacji 24 zadania - wtedy budżet był podzielony na dwie części - ogólnomiejską i przypisaną dla konkretnych osiedli. Łącznie opiewał na 4 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR