Tarnów: ruszyły zapisy do Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej

POLITYKA SENIORALNA

Autor: JW/Rynek Seniora   12 lutego 2016 10:00


Tarnów: ruszyły zapisy do Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej W ramach Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej seniorzy z Tarnowa będą mogli wziąć udział w wielu bezpłatnych zajęciach. Fot. Angel Care (zdjęcie ilustracyjne)

Projekt ma objąć minimum 300 osób w wieku 55+. W ramach jego drugiej edycji pod hasłem „Klucz do życia na nowo” tarnowscy seniorzy będą mogli m.in. wziąć udział w bezpłatnych kursach językowych, komputerowych, zajęciach z fizjoterapeutą i w kursach tańca.

Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej współfinansowane są z czwartej edycji budżetu obywatelskiego Tarnowa (Małopolskie). Miasto przeznaczy na jego realizację 240 tys. zł. Projekt potrwa do końca 2016 r.

Centra prowadzone będą przez Stowarzyszenie Medycyna Polska - lidera projektu, Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA, Stowarzyszenie „Senior Na Czasie” oraz Stowarzyszenie „KANON”.

Znajdą się w czterach punktach miasta: przy ul. Mościckiego 12 (budynek KANY), przy ul. Pułaskiego 92 (Klub Seniora „Złoty Wiek”), przy ul. Bitwy pod Studziankami 5 (budynek Gimnazjum nr 4, Klub Seniora „Kolorowa jesień”) oraz przy ul. Zbylitowskiej 5 (budynek MOST - Mościcki Ośrodek Szkoleniowo Terapeutyczny).

Osoby zainteresowane mogą zapisać się w siedzibie każdego centrum. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.centrasenioralne.pl

W roku 2015 projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród tarnowskich seniorów, zapisało się do niego ponad 500 osób. Zorganizowano ponad 290 warsztatów językowych, 190 komputerowych, 200 zajęć pilates i fitness oraz lekcje tańca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.