Tarnów: znikają skrzynki na listy - to spory kłopot dla emerytów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Dziennik Polski/Rynek Seniora   20 kwietnia 2016 11:00


Tarnów: znikają skrzynki na listy - to spory kłopot dla emerytów Teraz, aby wysłać list, starsi ludzie w Tarnowie muszą iść na pocztę. Fot. PTWP Krzysztof Kusz

Poczta Polska demontuje skrzynki na listy. W ostatnim czasie na tarnowskich osiedlach usunięto ich całkiem sporo. Ile dokładnie? Tego państwowa spółka nie chce ujawnić. Tymczasem ludzie przyzwyczajeni do tradycyjnej korespondencji listowej nie mogą się ich teraz doszukać. To oznacza spore problemy dla osób starszych.

Jak wyjaśnia poczta, przeprowadzone przez nią analizy wykorzystania skrzynek nadawczych na terenie miasta pokazały, że niektóre z nich nie są użytkowane w ogóle lub, jeśli są, to w bardzo znikomym stopniu. Zdecydowano się zatem je zdemontować.

Ile konkretnie skrzynek w Tarnowie i w jakich lokalizacjach usunięto? Poczta nie chce tego zdradzać, zasłaniając się tajemnicą handlową. Kolejne zdemontowane zostały na pewno w ostatnim czasie m.in. przy ul. Krakowskiej oraz przy ul. Tuwima na Zabłociu.

- Ludzie załamują ręce. Skrzynka w tym miejscu była bardzo wygodna. W okolicy mieszka wiele starszych osób. Teraz, aby wysłać list, muszą iść na pocztę. Najbliższa jest w Gumniskach, a to dobre dwa kilometry stąd - skarży się w "Dzienniku Polskim" Stanisław Gadziała z ul. Tuwima.

Pocztowcy zapewniają, że jeśli zainstalowanie skrzynki nadawczej na danym obszarze jest zasadne, gotowi są zamontować ją na okres próbny.

Przesyłki listowe, przekazy pocztowe oraz wpłaty na rachunki bankowe mogą przyjmować od klientów również listonosze obsługujący dany rejon. Nie trzeba zatem szukać skrzynki, by nadać korespondencję - mówią.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.