Tej metody zapewne nie znacie. "Cudzoziemiec" zaczepiał zamożnych seniorów i...

POLITYKA SENIORALNA

Autor: bankier.pl/Rynek Seniora   06 grudnia 2016 13:59


Tej metody zapewne nie znacie. "Cudzoziemiec" zaczepiał zamożnych seniorów i... Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sprytni oszuści działali 10 lat i naciągnęli zamożnych emerytów na blisko 1,5 mln zł. Opracowali własny, autorski patent - "na monety".

Oszuści naciągali ludzi przynajmniej od 2006 r. W wyniku śledztwa funkcjonariuszom udało się zatrzymać ośmiu podejrzanych w wieku od 38 do 69 lat. Policja przeprowadziła akcję na terenie województwa dolnośląskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i pomorskiego.

Jak działali przestępcy? Oszustów zawsze było dwóch - najpierw uważnie obserwowali swoje ofiary. Skupiali się na zamożnych seniorach i zaczepiali ich po wyjściu z banku. Do emeryta podchodził rzekomy cudzoziemiec, który łamaną polszczyzną mówił, że ma do sprzedania "wyjątkowe monety one penny". Wtedy nagle pojawiał się drugi z oszustów, który udawał, że jest bardzo zainteresowany kupnem złotych monet. Brał jedną i wchodził do pobliskiego kantoru. Po wyjściu pokazywał sfałszowany paragon, który miał dowodzić sporej wartości oferowanych numizmatów. Ofiary dawały się wówczas łatwo przekonać i chętnie kupowały „rarytasy” - tłumaczy bankier.pl.

Największa suma, jaką udało się wyłudzić naciągaczom za jednym razem, wyniosła 150 tys. zł. Wszyscy pokrzywdzeni, którzy zgłosili się na policję, stracili ponad 1,5 mln zł.

Więcej: www.bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR