Terlecki: będzie znaczący ruch, który poprawi sytuację finansową seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   21 maja 2018 09:49


Terlecki: będzie znaczący ruch, który poprawi sytuację finansową seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przyszedł czas na pomoc seniorom. Przed wyborami parlamentarnymi nastąpi znaczący ruch, który poprawi sytuację materialną tej grupy - powiedział w niedzielę (20 maja) w Wąbrzeźnie (Kujawsko-Pomorskie) wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Dodał, że rozważane są różne możliwości takiej pomocy.

- Ostatnie dziesięciolecie przed tym, jak objęliśmy władzę, to był okres, w którym różnica pomiędzy tymi, którzy zarabiali najwięcej, a tymi, którzy zarabiali najmniej, się zwiększała, rosła. Naszym celem jest, żeby ona malała. Tym, którym powodziło się dobrze, niech nadal powodzi się jak najlepiej, ale chcemy, żeby wszystkim powodziło się dobrze. Gdy wygraliśmy wybory, to zastanawialiśmy się nad tym, co trzeba zrobić w pierwszej kolejności. Uznaliśmy, że z powodu sytuacji demograficznej w Polsce trzeba myśleć o przyszłości. Dlatego wprowadzony został program Rodzina 500 Plus - przynoszący tak dobre efekty - powiedział wicemarszałek Sejmu.

Jego zdaniem teraz przyszedł czas, żeby pomóc kolejnej niezwykle licznej grupie społecznej, która znajduje się bardzo często w trudnej sytuacji - seniorom.

- Wybierając między tymi dwoma zadaniami, wybraliśmy rodzinę, ale teraz przed nami jest to drugie zadanie - pomoc tym, którzy często są w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Musimy to zmienić i zmienimy. Z pewnością przed wyborami parlamentarnymi nastąpi znaczący ruch, który poprawi sytuację materialną seniorów - wskazał Terlecki.

Dopytywany później o tę sprawę przez uczestników spotkania wskazał, że Prawo i Sprawiedliwość rozważa różne warianty takiej pomocy. Analizowane są m.in. propozycje emerytury bez podatku, zgłaszane przez inne środowiska, ale także możliwości wypłacania 13 emerytury w roku, która trafiałaby do seniorów przed świętami Bożego Narodzenia.

- Nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie. Trwają wyliczenia - wskazał Terlecki. Zadeklarował jednak, że taka pomoc na pewno będzie.

Zdaniem Terleckiego także w służbie zdrowia nadal nie jest tak, jak wszyscy by chcieli.

- Nie jest tak, jakbyśmy chcieli, żeby było. Wszyscy, którzy mają kontakt ze służbą zdrowia dobrze wiedzą, gdzie i jakie są problemy. Mamy 1,5 roku, żeby przekonać obywateli, że nasze projekty są skuteczne i dają efekty. Minister zdrowia Łukasz Szumowski nad tym intensywnie pracuje i mam nadzieję, że to się zmieni - ocenił wicemarszałek Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR