Toruń: będą ulgi i zniżki w ramach karty seniora

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Rynek Seniora   19 lipca 2016 11:13


Toruń: będą ulgi i zniżki w ramach karty seniora 31 grudnia 2015 roku wg GUS w Toruniu zamieszkiwało 34 123 osób w wieku 65 lat i więcej. Fot. kishjar?/Flickr.com (CC BY 2.0)

Na najbliższej sesji rady miasta 21 lipca radni zajmą się projektem uchwały w sprawie wprowadzenia  programu „Rodzina Razem - Toruń dla Pokoleń”. Dzięki niemu będzie można dostać nie tylko Toruńską Kartę Dużej Rodziny, ale także Toruńską Kartę Seniora.

„Program Rodzina Razem – Toruń dla Pokoleń” wskazuje kierunki działań skierowanych do członków tzw. dużych rodzin z minimum trojgiem dzieci oraz osób w wieku senioralnym 65+. Istotnym elementem programu jest integracja międzypokoleniowa oparta na idei wolontariatu, pomocy sąsiedzkiej czy tzw. banku czasu.

W ramach programu wydawane będą: Toruńska Karta Dużej Rodziny (kontynuacja) oraz Toruńska Karta Seniora, które  będą upoważniały do korzystania ze zniżek i ulg udzielanych przez partnerów programu.

31 grudnia 2015 roku wg GUS w Toruniu zamieszkiwało 34 123 osób w wieku 65 lat i więcej. Z dotychczasowych doświadczeń Torunia oraz innych miast wynika, że z możliwości uzyskania Karty Dużej Rodziny korzysta ok. 50% uprawnionych. Z informacji uzyskanych z miast, które wprowadziły kartę seniora wynika, że wniosek o jej wydanie składa ok. 30% uprawnionych seniorów.

Skutki finansowe związane z wdrożeniem programu uzależnione będą od liczby rodzin i seniorów z niego korzystających. Koszty realizacji oszacowano na ok. 450 tys. złotych rocznie. Źródłem finansowania będzie budżet Gminy Miasta Toruń.

Uchwała ma wejść w życie 1 stycznia 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.