Toruń: w najbliższą niedzielę odbędzie się senioriada

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   13 czerwca 2016 09:59


Toruń: w najbliższą niedzielę odbędzie się senioriada Na II Toruńskiej Senioradzie "Jesteśmy 2016" będzie można podziwiać rękodzieło i degustować potrawy. Fot. kishjar?/Flickr.com (CC BY 2.0)

19 czerwca 2016 r. w godz. 11-17 w Toruniu odbędzie się II Toruńska Senioriada „Jesteśmy 2016”. Impreza będzie miała miejsce na terenie Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej przy Wałach Generała Władysława Sikorskiego 19.

Organizatorzy - Rada Seniorów oraz Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia - szacują, że w festynie weźmie udział ok. 1,5 tys. osób.

- Celem imprezy jest zachęcenie osób starszych do aktywizacji na różnych płaszczyznach. Zaprezentowane będą możliwości spędzania wolnego czasu w sposób twórczy. Służyć temu będą prezentacje działalności organizacji zrzeszających seniorów i pracujących na ich rzecz - mówi przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Torunia Krystyna Nowakowska.

W festynie udział zapowiedziały 24 zespoły artystyczne i 11 kół gospodyń wiejskich. W senioradzie będą również uczestniczyć przedstawiciele służb porządkowych i medycznych, będzie można wziąć udział w różnych formach aktywności ruchowej oraz skorzystać z edukacji prozdrowotnej.

Impreza ma zachęcić seniorów do wyjścia z domu i aktywnego spędzania wolnego czasu, a także przyczynić się do integracji międzypokoleniowej i społecznościowej, podnieść ich umiejętność zagospodarowania własnego czasu wolnego, stworzyć możliwości nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń.

Głównym sponsorem imprezy jest EDF Toruń SA - spółka energetyczna i ciepłownicza. Wsparcia udzieliło także Ministerstwo Sportu i Turystyki, Gmina Miasta Toruń oraz Fundacja Bank Żywności w Toruniu. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął prezydent Torunia.

W imprezę zaangażowali się licznie wolontariusze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Toruniu oraz harcerze.

Senioriada organizowana będzie w Toruniu po raz drugi. W roku 2015 impreza odbyła się 21 czerwca na stadionie miejskim przy ul. Bema i zgromadziła ok. tysiąc osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.