Trzaskowski przedstawił program dla seniorów: m.in. centrum geriatrii i budowa wind

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   15 marca 2018 15:16


Trzaskowski przedstawił program dla seniorów: m.in. centrum geriatrii i budowa wind Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Budowa wind w warszawskich budynkach, stworzenie Warszawskiego Centrum Geriatrii i powołanie Centrum Usług Społecznych - to niektóre elementy programu dla seniorów, które przedstawił w czwartek (15 marca) kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski przedstawił w czwartek pakiet rozwiązań dla seniorów, który chciałby zrealizować, jeśli wygra jesienią wybory na prezydenta stolicy. Jak mówił, jego program dla Warszawy poświęcony seniorom składa się z czterech elementów.

Pierwszy z nich, pod nazwą "Seniorzy aktywni" zakłada wspieranie miejsc aktywności starszych osób, takich jak uniwersytety trzeciego wieku czy plenerowe siłownie. Polityk zapowiedział tworzenie klubów seniora, a także stworzenie specjalnej strony internetowej dla seniorów, gdzie będą mogli się dowiedzieć o wszystkich usługach przygotowanych dla nich przez miasto.

W części programu poświęconej ochronie zdrowia Trzaskowski zapowiedział programy profilaktyczne, w tym bilans siedemdziesięcio- i osiemdziesięciolatka. - To jest również kwestia opieki długotrwałej. Mamy w Warszawie ośrodki tego typu opieki, choćby na Białołęce, ale jest konieczność budowania kolejnych miejsc. 200 łóżek to jest potrzeba najbardziej paląca - ocenił.

Trzaskowski chce też stworzyć Warszawskie Centrum Geriatrii.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo seniorów, polityk chciałby przeprowadzić audyt infrastruktury stolicy, który sprawdzi, czy jest ona dostosowana do potrzeb seniorów. Trzaskowski szczególnie chce skontrolować rozmieszczenie przystanków komunikacji miejskiej, czy znajdują się one w bliskiej odległości od szpitali i przychodni.

"Seniorzy zaopiekowani" - to hasło czwartej części programu Trzaskowskiego, w której kandydat na prezydenta stolicy proponuje pilotażowy program budowy wind w warszawskich budynkach, na który by przeznaczono - jak mówił - 5 mln zł. W ten sposób polityk chce przeciwdziałać tzw. syndromowi więźniów czwartego piętra.

- Specjalnie zależy mi na powołaniu Centrum Usług Społecznych, gdzie seniorzy będą mogli przyjść, zadzwonić czy skontaktować się internetowo i tam będą zgromadzone wszystkie usługi społeczne, które miasto będzie świadczyć, również dla seniorów - powiedział.

- Kiedy rozmawiamy o potrzebach seniorów, tak naprawdę rozmawiamy o potrzebach nas wszystkich, bo wszyscy mamy osoby starsze w naszych rodzinach, poza tym wszyscy sami staniemy się seniorami - podkreślił polityk.

Na początku lutego Trzaskowski przedstawił swoją propozycję programową dotyczącą sytuacji kobiet. Zapowiedział wówczas m.in. bezpłatne żłobki publiczne, równouprawnienie płacowe w urzędach i spółkach miejskich, edukację seksualną w szkołach, programy zdrowotne oraz walkę z przemocą wobec kobiet.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

W listopadzie zeszłego roku doszło do porozumienia między PO i Nowoczesną, zgodnie z którym Rafał Trzaskowski jest kandydatem obu partii na prezydenta Warszawy, a polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej - na wiceprezydenta stolicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR