Trzaskowski: seniorzy to mój absolutny priorytet

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   12 września 2018 10:05


Trzaskowski: seniorzy to mój absolutny priorytet Fot. UM Warszawa (zdjęcie ilustracyjne)

Tworzenie ośrodków dziennego pobytu dla seniorów oraz modernizacja Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Mehoffera - to niektóre propozycje kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. - Seniorzy to mój absolutny priorytet - zapewnił polityk.

Trzaskowski wraz z liderką Inicjatywy Polska Barbarą Nowacką odwiedzili we wtorek (11 września) pacjentów Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Mehoffera na Białołęce. Później obydwoje spotkali się z dziennikarzami na krótkiej konferencji prasowej.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy przypomniał swe hasło wyborcze: "Warszawa. Dla wszystkich". - Traktuję je bardzo poważnie. Warszawa jest dla wszystkich, niezależnie od tego w jakim są wieku i w jakim stanie zdrowia. Takie miejsce, jak tutaj, na Mehoffera, przypomina o tych zobowiązaniach, jak to jest niesłychanie istotne - dodał Trzaskowski.

Zadeklarował, że jeśli wygra wybory, będzie wspierał dalsze inwestycje w białołęckim centrum, tak by mogło powstać tam kolejnych 200 łóżek dla podopiecznych. - Będziemy dbali, żeby tego typu ośrodki się rozwijały dla tych ludzi, którzy są najciężej chorzy - zapowiedział.

Jak dodał, nowością w takich placówkach, jak przy ul. Mehoffera, miałaby być oferta tzw. urlopów wytchnieniowych dla rodzin osób wymagających opieki. Chodzi o to, aby przynajmniej raz w roku ich bliscy mogli pozostawić na kilka dni osoby starsze lub niepełnosprawne pod opieką specjalistów.

Trzaskowski obiecał także budowę nowoczesnych dziennych ośrodków pobytu dla seniorów.

- Seniorzy to jest nasz absolutny priorytet i na pewno w myśl hasła "Warszawa dla wszystkich" będziemy się jeszcze lepiej nimi opiekować - zapewnił kandydat PO i Nowoczesnej.

Liderka Inicjatywy Polska podkreśliła, że choć Warszawa to miasto zamożne, dynamiczne, rozwijające się, to coraz więcej jego starszych mieszkańców potrzebuje obecnie opieki. - Inwestycja w osoby starsze jest niezbędna, jest konieczna cywilizacyjnie - przekonywała Nowacka.

Według niej, jedną z takich pilnie potrzebnych inwestycji jest modernizacja niewyremontowanej jeszcze części Centrum przy ul. Mehoffera. - Na to nie ma pieniędzy, a powinny się znaleźć po to, żebyśmy wszyscy, każdy z nas, który się tu kiedyś znajdzie, czuł się dobrze, bezpiecznie, zadbany i żebyśmy wiedzieli, że jest tam nadzieja, że - pomimo czasem ciężkich stanów zdrowia - jest szansa na powrót - powiedziała Nowacka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje