Trzaskowski: seniorzy to mój absolutny priorytet

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   12 września 2018 10:05


Trzaskowski: seniorzy to mój absolutny priorytet Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Tworzenie ośrodków dziennego pobytu dla seniorów oraz modernizacja Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Mehoffera - to niektóre propozycje kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. - Seniorzy to mój absolutny priorytet - zapewnił polityk.

Trzaskowski wraz z liderką Inicjatywy Polska Barbarą Nowacką odwiedzili we wtorek (11 września) pacjentów Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Mehoffera na Białołęce. Później obydwoje spotkali się z dziennikarzami na krótkiej konferencji prasowej.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy przypomniał swe hasło wyborcze: "Warszawa. Dla wszystkich". - Traktuję je bardzo poważnie. Warszawa jest dla wszystkich, niezależnie od tego w jakim są wieku i w jakim stanie zdrowia. Takie miejsce, jak tutaj, na Mehoffera, przypomina o tych zobowiązaniach, jak to jest niesłychanie istotne - dodał Trzaskowski.

Zadeklarował, że jeśli wygra wybory, będzie wspierał dalsze inwestycje w białołęckim centrum, tak by mogło powstać tam kolejnych 200 łóżek dla podopiecznych. - Będziemy dbali, żeby tego typu ośrodki się rozwijały dla tych ludzi, którzy są najciężej chorzy - zapowiedział.

Jak dodał, nowością w takich placówkach, jak przy ul. Mehoffera, miałaby być oferta tzw. urlopów wytchnieniowych dla rodzin osób wymagających opieki. Chodzi o to, aby przynajmniej raz w roku ich bliscy mogli pozostawić na kilka dni osoby starsze lub niepełnosprawne pod opieką specjalistów.

Trzaskowski obiecał także budowę nowoczesnych dziennych ośrodków pobytu dla seniorów.

- Seniorzy to jest nasz absolutny priorytet i na pewno w myśl hasła "Warszawa dla wszystkich" będziemy się jeszcze lepiej nimi opiekować - zapewnił kandydat PO i Nowoczesnej.

Liderka Inicjatywy Polska podkreśliła, że choć Warszawa to miasto zamożne, dynamiczne, rozwijające się, to coraz więcej jego starszych mieszkańców potrzebuje obecnie opieki. - Inwestycja w osoby starsze jest niezbędna, jest konieczna cywilizacyjnie - przekonywała Nowacka.

Według niej, jedną z takich pilnie potrzebnych inwestycji jest modernizacja niewyremontowanej jeszcze części Centrum przy ul. Mehoffera. - Na to nie ma pieniędzy, a powinny się znaleźć po to, żebyśmy wszyscy, każdy z nas, który się tu kiedyś znajdzie, czuł się dobrze, bezpiecznie, zadbany i żebyśmy wiedzieli, że jest tam nadzieja, że - pomimo czasem ciężkich stanów zdrowia - jest szansa na powrót - powiedziała Nowacka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR