Trzaskowski zapowiada powstanie Stołecznego Centrum GeriatriiPAP/Rynek Seniora - 24 września 2018 14:01


Chcemy stworzyć Stołeczne Centrum Geriatrii, gdzie seniorzy mogliby skorzystać z opieki zdrowotnej - zapowiedział w piątek (21 września) kandydat Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski. Centrum miałoby powstać przy jednym z miejskich szpitali.

Rafał Trzaskowski podczas piątkowej konferencji przed warszawskim Centrum Alzheimera podkreślił, że jedną z jego najważniejszych propozycji dot. seniorów jest utworzenie Stołecznego Centrum Geriatrii. - Wszyscy wiemy, że tego typu placówki w Warszawie brakuje. Wiemy wszyscy, że są problemy z lekarzami tej specjalności. W związku z tym chcemy takie specjalne centrum stworzyć przy jednym ze szpitali miejskich - albo przy Szpitalu Praskim, albo przy Szpitalu Wolskim - zapowiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Obecny na konferencji dr Zbigniew Jaranowski mówił, że "utworzenie takiego centrum jest jak najbardziej zasadne". - Potrzeby osób w wieku podeszłym, potrzeby zabezpieczenia opieki medycznej, dostępu do lekarzy specjalistów: neurologów, geriatrów, psychiatrów, są jak najbardziej konieczne. Stworzenie takiego jednego centralnego miejsca znacznie ułatwi dostęp i przede wszystkim będzie też przykładem takich działań zabezpieczających opiekę medyczną dla osób w wieku podeszłym, dla osób potrzebujących takich świadczeń zdrowotnych - mówił.

Trzaskowski powiedział, że w centrum geriatrii mogłaby być zorganizowana forma wolontariatu, że to seniorzy pomagaliby innym seniorom. Jak mówił, do placówki mogliby przyjść wszyscy seniorzy np. aby otrzymać porady lekarzy dotyczące zażywania leków czy aby skonsultować się z dietetykiem.