Turystyka na emeryturze: za 10 lat seniorzy będą podróżować dwa razy częściej

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Nowości/Rynek Seniora   17 sierpnia 2016 15:40


Turystyka na emeryturze: za 10 lat seniorzy będą podróżować dwa razy częściej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Badania przeprowadzone przez międzynarodową firmę doradczą Oxford Economics przewidują, że do 2025 r. liczba zagranicznych wyjazdów starszych turystów wzrośnie ponad dwukrotnie. Na świecie osoby w wieku 65 lat i starszym będą podróżować za granicę 180 mln razy rocznie.

Prof. François Vellas, ekspert w dziedzinie turystyki międzynarodowej zauważa w rozmowie z toruńskim dziennikiem "Nowości", że korzystny system emerytalny - m.in. w takich krajach jak Francja, Belgia, Szwajcaria - sprawia, że seniorzy dysponują bardzo dużą siłą nabywczą.

Prof. Vellas twierdzi, że produkty turystyczne dla seniorów muszą uwzględniać odpoczynek w ciągu dnia, wyeliminowanie zbyt długich, trudnych i stromych tras pieszych, różnego rodzaju diety czy przystosowanie miejsc zakwaterowania do możliwości ruchowych starszych turystów. Podkreśla przy tym, że dojrzali turyści mają głód wiedzy - często proszą o dodatkowe wyjaśnienia dotyczące zwiedzanych miejsc. 

Ekspert zapytany o kraj na świecie, który realizuje wzorcowy model turystyki seniorów, wymienia...Chiny. Tłumaczy, że rząd tego kraju zdecydował się realizować program wyjazdów studyjnych, oparty na sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku, która jest największa na świecie i obejmuje ponad 30 tysięcy UTW. Celem programu jest połączenie wycieczek i wyjazdów z wykładami z historii, geografii, literatury lub botaniki.

Według prof. Vellasa na świecie będzie rosła liczba dłuższych pobytów pozasezonowych, trwających od 4 do 8 tygodni. Będzie też większa liczba samotnych turystów, seniorów i singli, szukających towarzystwa dzięki podróżom. Ma ponadto rosnąć liczba tzw. objazdówek, które dla tych grup są szczególnie atrakcyjne.

Więcej: www.nowosci.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR