Uniwersytet Trzeciego Wieku na uczelni medycznej zaczął zapisy

POLITYKA SENIORALNA

Autor: KL/Rynek Seniora   28 czerwca 2016 09:11


Uniwersytet Trzeciego Wieku na uczelni medycznej zaczął zapisy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

27 czerwca Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu rozpoczął rekrutację w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapisy potrwają miesiąc. Skorzystać mogą osoby zainteresowane szeroko rozumianą tematyką zdrowotną, pod warunkiem, że ukończyły 55 lat.

- Długo rozważaliśmy, czy kolejny Uniwersytet Trzeciego Wieku jest jeszcze we Wrocławiu potrzebny - przyznaje koordynujący projekt prof. Michał Jeleń. - Jednak kolejne akcje profilaktyczne prowadzone przez naszą uczelnię utwierdziły nas w przekonaniu, że tematyka zdrowotna cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wciąż jest duża potrzeba by o niej mówić i propagować zdrowy styl życia.

Jak zaznacza prorektor ds. dydaktyki Uniwersytetu Medycznego, dzięki tym spotkaniom wiadomo, jakiego rodzaju problematyka interesuje potencjalnych studentów.

- Dostosowaliśmy do niej program, w którym nie zabraknie nowinek medycznych - jak choćby gorący temat chondrocytów, które mają szansę zastąpić protezy stawów biodrowych, profilaktyki chorób cywilizacyjnych; farmakologii i ziołolecznictwa, ale także tematyki społeczno-kulturowej - wylicza. 

- To wszystko znajdzie się w programie spotkań, ale co warto podkreślić, kształt programu nie jest ostateczny. Jak tylko ukonstytuuje się samorząd studentów - będziemy konsultować z jego przedstawicielami zakres tematyczny. Chcemy, by nasze propozycje jak najlepiej odpowiadały zapotrzebowaniu uczestników - podkreśla prof. Michał Jeleń.

Udział w zajęciach jest płatny - roczne czesne kosztuje 100 złotych, dodatkowo przy pierwszej rekrutacji uczestnicy ponoszą opłatę w wysokości 20 złotych.

Zapisy potrwają do 27 lipca.  Zajęcia rozpoczną się w październiku 2016 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR