W Białymstoku powstał Punkt Informacji dla Seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   16 maja 2018 15:35


W Białymstoku powstał Punkt Informacji dla Seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Informacje o różnych wydarzeniach, warsztatach czy spotkaniach, ale też pomoc w wyszukiwaniu informacji w internecie - to wszystko uzyskają seniorzy w specjalnym punkcie, który działa w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku.

Punktu Informacji dla Seniorów (PINSE), który powstał z inicjatywy portalu tworzonego przez seniorów - redakcji "Podlaski Senior" i Stowarzyszenia Szukamy Polski. Oficjalnie rozpoczął swoją działalność we wtorek (15 maja).

Punkt działa od poniedziałku do piątku, a dyżurują w nim seniorzy - powiedziała PAP jedna z inicjatorek PINSE Bożena Bednarek.

Mówiła, że idea powstania takiego punktu kiełkowała od kilku lat w redakcji "Seniora". - Nie organizujemy bezpośrednio działań dla seniorów i wydarzeń, tylko informujemy o tych wydarzeniach. Z naszych obserwacji wynikło, że informacja jest bardzo rozproszona, nie ma jednego miejsca, gdzie senior w Białymstoku mógłby uzyskać informacje na różne tematy - powiedziała Bednarek.

Stąd pomysł, aby stworzyć PINSE, gdzie seniorom byłyby udzielane informacje o tym, "co aktualne, ważne i wartościowe dla starszych mieszkańców Białegostoku". Bednarek powiedziała, że chodzi o zebranie w jednym miejscu informacji o wydarzeniach artystycznych, warsztatach, szkoleniach, seminariach, wszystkiego, co jest skierowane do seniorów. - Organizacje pozarządowe i instytucje promują się same i czasami informacje nie docierają do zainteresowanych osób - dodała.

Bednarek liczy też na współpracę z instytucjami i organizacjami, które będą przekazywać informacje o swoich działaniach do PINSE. W punkcie będzie dostępny aktualny kalendarz imprez, podobny dostępny jest też na stronie internetowej redakcji "Seniora".

W PINSE seniorzy będą mogli też skorzystać z pomocy w znalezieniu potrzebnych im informacji. Bednarek powiedziała, że w punkcie dostępny jest komputer z internetem, a dyżurująca osoba pokieruje, w jaki sposób i gdzie można znaleźć informacje.

W ramach działalności PINSE będzie też organizowało warsztaty m.in. dla instytucji i organizacji, na których wskaże, jak przygotowywać informacje, by trafiały do seniorów. Będą organizowane też szkolenia dla seniorów, na których nauczą się pisać relacje z wydarzeń, w których uczestniczą. Bednarek powiedziała, że chcą w ten sposób zaktywizować starszych mieszkańców, by nie tylko uczestniczyli, ale też dzielili się swoimi przemyśleniami i przeżyciami.

Redakcja "Podlaskiego Seniora" skupia ok. 40 seniorów, którzy na portalu internetowym podejmują bliskie im tematy, jak zdrowie, kultura czy twórczość własna; są też informacje o problemach polityki senioralnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR