W jednym z polskich miast komunikacja miejska będzie darmowa

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   27 maja 2016 15:39


W jednym z polskich miast komunikacja miejska będzie darmowa Tomaszów Mazowiecki najpierw wprowadzi darmowe przejazdy autobusami miejskimi w niedzielę i święta. Fot. krzyzanowskim/Flickr.com (CC BY 2.0)

Od 1 czerwca 2016 r. z bezpłatnej komunikacji miejskiej będą mogli korzystać mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego (Łódzkie). Na razie tylko w niedzielę i święta, ale zgodnie z zapowiedziami władz w przyszłości darmowe przejazdy będą możliwe także w ciągu tygodnia. 


Poinformowała o tym PAP w piątek (27 maja) rzeczniczka tomaszowskiego magistratu Joanna Szczepańska.

Wyjaśniła, że z bezpłatnej komunikacji miejskiej będą mogli korzystać posiadacze Tomaszowskiej Karty Mieszkańca, która wkrótce zostanie wprowadzona. Do tego czasu, przy kontroli biletów, będzie należało pokazać dokument ze zdjęciem potwierdzającym miejsce zamieszkania na terenie Tomaszowa Maz. Może to być m.in. dowód osobisty, paszport, legitymacja czy też np. pierwsza strona rozliczenia PIT.

Od środy 1 czerwca więcej osób będzie też mogło również skorzystać z przejazdów ulgowych. Lista została poszerzona o osoby niepełnosprawne posiadające umiarkowany stopień niepełnosprawności i pobierające rentę socjalną bądź zasiłek stały, a także posiadaczy Tomaszowskiej Karty Dużej Rodziny 3+.

Obniżone zostały ceny karnetów, które mają zachęcać do korzystania z komunikacji miejskiej. Karnet na sześć przejazdów będzie można nabyć za cenę pięciu biletów jednorazowych (bilet jednorazowy normalny kosztuje 2,4 zł), a na 10 przejazdów - za cenę ośmiu biletów jednorazowych. Ze sprzedaży wycofane zostaną też bilety okresowe imienne na jedną linię w granicach miasta, które cieszą się bardzo małym zainteresowaniem pasażerów.

W ramach przyjętych zmian zlikwidowane zostaną opłaty za przewóz bagażu i zwierząt.

Jak poinformowała Szczepańska, po uzyskaniu przez miasto dofinansowania na zakup nowego taboru i przebudowę bazy MZK bezpłatne przejazdy będą obowiązywały przez cały tydzień. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.