W Kielcach ruszył kolejny UTW. Będzie kształcił 300 seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Echo Dnia/Rynek Seniora   21 stycznia 2016 11:01


W Kielcach ruszył kolejny UTW. Będzie kształcił 300 seniorów W zajęciach Kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego wieku Ponad Czasem będzie mogło uczestniczyć 300 słuchaczy. Fot. Shutterstock

20 stycznia 2016 r. w Kielcach odbyła się inauguracja działalności Kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ponad Czasem. Podczas uroczystości zabrakło miejsc siedzących.

Inauguracja odbyła się w auli Wszechnicy Świętokrzyskiej, podczas której założycielki uczelni - Nina Łucak i Teresa Mróz - zaprezentowały ofertę kształcenia.

Uniwersytet będzie otwarty dla osób powyżej 55 r.ż z Kielc i okolic z wykształceniem minimum średnim. Na zajęcia będzie mogło uczęszczać 300 osób, a wykłady i ćwiczenia będą się odbywały w różnych częściach miasta. Opłata za semestr wyniesie 45 zł.

Oferta uczelni obejmuje 14 sekcji, takich jak „Aktywny mózg”, „Warsztaty Kreatywności” czy zajęcia o historii i zabytkach Kielc. Oprócz tego jest możliwość opanowania języków obcych czy tajników ogrodnictwa.

W stolicy województwa świętokrzyskiego działa już jedna uczelnia dla seniorów - Świętokrzyski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Powstał w roku 1985 i który skupia ponad 600 słuchaczy.

Uniwersytety Trzeciego Wieku to przedsięwzięcia edukacyjne dla seniorów, którzy uczestniczą w zajęciach o charakterze oświatowo-kulturalnym, organizowanych przez uczelnie wyższe lub powołane w tym celu stowarzyszenia. Chodzi nie tylko o rozwijanie zainteresowań i aktywne spędzanie czasu, ale i o upowszechnianie zdrowego trybu życia. W Polsce działa ponad 500 UTW; zrzeszają ok. 150 tys. osób.

Więcej: www.echodnia.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.