W Krakowie powstaje "Salon Dobrego Czasu"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Dziennik Polski/Rynek Seniora   16 czerwca 2016 16:55


W Krakowie powstaje "Salon Dobrego Czasu" W Krakowie działa 50 klubów seniora. Fot. Gunnar Inge Gjøvik Sortland/Flickr.com (CC BY 2.0)

W Krakowie działa 50 klubów seniora, 15 Centrów Aktywności Senioralnej (CAS) i blisko 55 pozarządowych organizacji senioralnych. Miasto jednak na tym nie poprzestaje. Sieć CAS-ów ma się rozrosnąć do 54 punktów, nie próżnują także NGO-sy. Fundacja "Zawsze Warto" tworzy właśnie "Salon Dobrego Czasu" - cykl zajęć, które mają integrować i uczyć.

Krakowska Fundacja „Zawsze Warto” stworzyła dla seniorów „Salon Dobrego Czasu”. Na początek będą to zajęcia językowe skupiające się na nauce języka użytkowego - tak, żeby seniorzy potrafili np. pomóc zagranicznemu turyście w Krakowie. Fundacja ma również w planach organizację spacerów kulturowych z opowieściami o Krakowie.

Ta inicjatywa nie jest jednak jedyną skierowaną do osób starszych. 1 lipca 2015 r. w Krakowie ruszyły Centra Aktywności Seniorów - w skrócie CAS-y. Jest ich już 15. To inicjatywa miasta, dzięki której osoby w wieku 60+ zaznajamiają się z nowoczesnymi technologiami, uczą się języków obcych i uczestniczą w warsztatach tematycznych. Są też zajęcia typu pływanie, gimnastyka, nordic walking, czy spacery po mieście.

Czytaj też: W Krakowie ruszają Centra Aktywności Seniorów

Anna Okońska-Walkowicz, doradca prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej oraz inicjatorka programu CAS-ów podkreśla w rozmowie z DP, że początkowo nie było pewności, czy pomysł się przyjmie, ale okazał się strzałem w dziesiątkę i obecnie wszystkie CAS-y "pękają w szwach".

CAS-y są prowadzone przez krakowskie NGO-sy (od ang. "non governmental organisations", czyli organizacje pozarządowe). Docelowo cała sieć CAS-ów ma liczyć 54 punkty - po trzy w każdej z 18 dzielnic Krakowa.

Poza CAS-ami w Krakowie na starsze osoby czekają także kluby seniora - jest ich obecnie 50. Na terenie miasta funkcjonuje też blisko 55 NGO-sów.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.