W Krakowie powstanie sieć placówek aktywności seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: DKX, krakow.pl/Rynek Seniora   25 listopada 2014 13:02


W Krakowie powstanie sieć placówek aktywności seniorów

Obok działającego w Nowej Hucie Krakowskiego Centrum Seniora, powstaną dwie w innych częściach miasta (w Śródmieściu i Podgórzu), a system uzupełnią 54 miejskie kluby seniora (po 3 w każdej dzielnicy) - taki plan stworzenia sieci placówek aktywności seniorów potwierdził prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Będą one działać we współpracy gminy oraz organizacji pozarządowych i samych seniorów, a pierwszym z nich jest klub na ul. Weissa 8, który został otwarty 26 września br.

Seniorzy dla seniorów
Prezydent Krakowa w poniedziałek (24 listopada) spotkał się z przedstawicielami Krakowskiego Centrum Seniora i Rady Krakowskich Seniorów

- To fenomen, że miejską jednostkę prowadzą seniorzy-wolontariusze - powiedziała o Krakowskim Centrum Seniora Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej Anna Okońska – Walkowicz

Podczas spotkania prezydent uhonorował odznaką Honoris Gratia Panią Janinę Woźniak, wieloletnią działaczkę społeczną. Po utworzeniu Krakowskiego Centrum Seniora stała się jednym z najbardziej aktywnych uczestników projektu, a po kilku tygodniach została koordynatorem działań Centrum.

Krakowskie Centrum Seniora działa na os. Centrum C 10. Skupia seniorów wolontariuszy, którzy chcą działać na rzecz integracji i aktywizacji krakowskiego środowiska senioralnego. Od 24 czerwca do 30 września br. prowadzona była Letnia Akademia Seniora. W spotkaniach wzięło udział 650 osób. Obecnie Centrum realizuje zajęcia artystyczne, śpiewu i rozwijające aktywność fizyczną, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Kraków dla seniorów
Kraków o seniorach nie zapomina. Nie brakuje też ofert Uniwersytetów Trzeciego Wieku, wydarzeń organizowanych przez placówki kultury. W czerwcu odbyły się w Krakowie pierwsze Senioralia, trwają prace organizacyjne przed kolejną edycją.

Kraków ma już Radę Krakowskich Seniorów – w przeciwieństwie do innych rad w polskich gminach – została wybrana demokratycznie, poprzez głosowanie, a nie mianowanie.

Jeszcze w tym roku pod obrady Rady Miasta trafi Program Aktywności i Integracji Społecznej Seniorów, obecnie konsultuje go Rada Krakowskich Seniorów, która już pozytywnie zarekomendowała dokument. Jednym z zadań przewidzianych w nowym programie jest stworzenie sieci placówek aktywności seniorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.